Zelta rudens piedāvājums Turaidā Mīlestības zīmē

- 23.Septembris, 2010
Tūrisms un daba
Portālā

Tā kā Sigulda šogad LNT un akciju sabiedrības "Laima" rīkotajā akcijā par romantiskāko pilsētu Latvijā ieguva pirmo vietu, tad, apliecinot uzvaras pamatojumu, šī gada zelta lapu laika piedāvājums Siguldas novadā norit Mīlestības zīmē.

Arī Turaidas muzejrezervātā nedēļas nogalē, iepazīstot Turaidas novada un Latvijas vēsturi tūkstošgadu garumā vairāk kā 25 ekspozīcijās, ikviens aicināts sajust mīlestības dzirksti sirdī, pakavējoties pie Turaidas Rozes piemiņas vietas un Dainu kalnā, iepriecinot sevi vai savus mīļos ar Rotu darbnīcā Turaidas muzeja kafejnīcā pašrocīgi izgatavotām dāvaniņām, tiekoties ar seno automobiļu mīļotājiem un kalēju prasmes meistariem.

25. septembrī 15.30 – 17.30 Turaidas muzejrezervātā būs iespēja apskatīt Antīko automobiļu kluba Padomju sekcijas senos un mīļos automobiļus un sarunās ar to īpašniekiem uzzināt kā jāmīl senas mašīnas, lai ar tām būtu iespējams piedalīties rallijā „Zelta Rudens 2010”. Būs apskatāma gan1948. gada GAZ20M „Pobeda”, gan graciozā GAZ13 „Čaika”, gan šī gada jubilārs ZIMS, kuram šogad apritēja 60 gadi, kopš sākts ražot GAZ12. Plašā spektrā piedalīsies tautā tik labi zināmie „moskviči”, „žigulīši” un „bobiki”. Visi rallija dalībnieki būs tērpušies savai mašīnai pieskaņotos tērpos.

26. septembrī 12.00 – 16.00 Rotu darbnīcā Turaidas muzejrezervāta kafejnīcā zinošu amatnieku vadībā būs iespēja gatavot mīļas lietiņas - apgleznot akmentiņus par piemiņu no pastaigas pa Dainu kalnu un stikla gabaliņus, tamborēt rozītes, kas atgādinās par romantisko leģendu par Turaidas Rozi, vērt krellītes no raibu raibām stikla pērlēm kā sendienās to darījušas līvu sievas, un nobaudīt smaržīgu tēju, kafiju un smalkmaizītes.

12.00 – 16.00 – Notiks sarunas ar Andri Meļķi un Sabīni Stāli  un būs iespēja iegādāties  Latvijas akmeņu rotas Turaidas muižas saimnieciskajā centrā.

Brīvdabā eksponēta izstāde „Ieskats 800 gadu notikumos Siguldas novadā”.

Papildus Turaidas pils pagalmā apmeklētājiem būs iespēja:

-          kalt monētas,

-          izmēģināt veiklību šaušanā ar loku,

-          nogaršot tikko ceptas pankūkas,

-          uzkāpjot pils galvenajā tornī, vērot skaistās dabas ainavas tuvplānā pa lielo tālskati.

Muižas saimnieciskajā centrā piedāvātas izjādes ar zirgiem un braucieni zirga pajūgā.

Komentāri
Pievienot komentāru