Ziepētājiem nepatīk zaļās ziepes

- 11.Septembris, 2010
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen tika izteikts Valsts prezidenta stratēģiskās analīzes komisijas vadītāja Roberta Ķīļa vērtējums, ka pat brīdi pirms 10. Saeimas vēlēšanām nevienai no kandidējošajām partijām vēl nav skaidras nodokļu politikas. Secinājums izdarīts no tā, ka nevienas partijas pārstāvji neesot spējuši atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, kādas pārmaiņas nodokļos plāno deputātu kandidāti, kad tiks pie lemšanas Saeimā. R. Ķīlis pieļauj, ka tas skaidrojams ar zināšanu trūkumu, un satraucas: - Jautājums, vai tā nav arī citās jomās? Ja tā ir, tad esam pamatīgās ziepēs.

Klausoties brīnumos, kādus nupat laiž dažs deputātu kandidāts vai viņu algotie pirmsvēlēšanu darboņi, secinu, ka R. Ķīlis ir skarbi patiess.

Neesmu gan tik vispārgudrs kā LNT iknedēļas diskusiju "Vai tu mani dzirdi!" vieni un tie paši dalībnieki par jebkuru tēmu, taču apgalvojumiem sarunās par Latvijas dabas saudzēšanu nevaru piekrist.

Tā apvienības "Par labu Latviju" vēlēšanu kampaņas vadītājs Ēriks Stendzenieks un vēl citi diskusijas dalībnieki skatītājus šausmināja, ka zaļi domājošie dabas vērtību sargātāji un galu galā visa Vides ministrija kopā Latvijas iedzīvotājiem esot atņēmuši turpat trešdaļu (pat 35 %) valsts teritorijas, kam esot noteikts tik īpaši aizsargājams statuss, ka tur pat saimniekot nedrīkstot. Fakti gan vēsta, ka Latvijā ir vien 11,3 % sauszemes teritoriju, kurās vairāk nekā pārējās tiek sargātas dabas vērtības. Tās ir vienas no mazākajām Eiropā, kur vairums valstīs aizsargājamo teritoriju statuss ir piešķirts apmēram 17 % teritorijas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru