eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Selekcijas baisā ēna

DA

Dainis Lemešonoks

Autors • 16.10.2020.

Burtu izmērs

Ja cilvēki apšauba Covid-19 ierobežošanai noteiktās prasības, tad nākas secināt, ka vīruss ir gudrāks par mums – tā vakar LTV «Rīta Panorāmā» viedi un skarbi teica ārsts Aleksejs Višņakovs no Rīgas Austrumu («Gaiļezera») slimnīcas. Vai tiešām mēs, radības kronis, vēlamies būt glupāki par «ļoti mazu patogēnu», kas nespēj augt un vairoties bez saimniekorganisma? 


Francijas prezidents – kurš tagad varēs braukāt pa Elizejas laukiem ar mūsu valsts galvas dāvātu ērenpreisu – pat sadūšojās miera laikā valstī izsludināt komandantstundu. Šķiet, kur vēl bargāks atgādinājums, cik kritiskā stāvoklī mūs novedusi koronavīrusa atgriešanās!


Taču LTV un citi mediji mūs šokē: «Arī Latvijā Covid-19 krīzes brīdī pacientus šķiros.» Tas spiež aizdomāties par iespēju, ko nemaz negribas piesaukt, kur nu vēl apcerēt. Jā, varētu pienākt – lai Dievs nedod! – brīdis, kad mākslīgo plaušu ventilatoru visiem, kam tie vajadzīgi, nepietiktu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  10. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    No vitrāžām līdz spiedogiem – meistarnīcas bērniem un jauniešiem Valmiermuižā