eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Copes mači Mazajā un Lielajā Ansī

VI

Vitālijs Začs

Autors • 08.08.2017.

Copes mači Mazajā un Lielajā Ansī
Burtu izmērs
Copes mači Mazajā un Lielajā Ansī

Sākotnēji šos copes mačus tika plānots organizēt Salacā, vietā, kur pirms septiņiem gadiem notika valsts mēroga sacensības. Tomēr no šī plāna nācās atteikties, jo tagad, kopš šajā vietā ieviesta licencētā makšķerēšana, neviens tur Salacā no krasta vairs nemakšķerē, un krasts apaudzis ar metru garu grīsli un niedrēm. Tāpēc par sacensību vietu izvēlējāmies Rubenes Anšus. Pēc vairāku gadu pārtraukuma šoreiz makšķerēšana notika pēc meistarklases noteikumiem. Dalībnieki izlozes kārtībā tika sadalīti divos sektoros: viens — Mazajā, otrs — Lielajā Ansī. Pēc puslaika makšķernieki mainījās ar sektoriem, un uzvarētāju noteica pēc mazākās vietu summas katrā sektorā. Vienādas vietu summas gadījumā uzvarētājs bija makšķernieks ar lielāko loma svaru.

Piecu stundu cīņā tika noskaidrots olimpiskais sešnieks. Pirmajā vietā šoreiz Jānis Aizups ar vietu summu 2 un 4665 gramus smagu lomu. Arī otrajam — Sandim Saulītim — vietu summa 2, bet lomā tikai 2780 grami. Trešais bija Imants Saulītis ar vietu summu 4 un 2860 gramiem lomā. Ceturtajā vietā Ivars Polis ar vietu summu 4 un 1540 gramiem loma, piektais — Māris Āboliņš ar vietu summu 6 un lomu 1370 grami, sestais — Kārlis Liepiņš ar vietu summu 6 un lomu 1130 grami. Sacensībās todien startēja 17 dalībnieki, kuri kopā noķēra 18,585 kilogramus zivju.

Neiztikām arī bez kurioziem piedzīvojumiem. Daudzi makšķernieki, kuri makšķerē Rubenes Anšos, labi pazīst diennakts uzraugu — stārķi, kurš nebaidās no cilvēkiem un regulāri makšķerniekiem pieprasa zivis. Šajā reizē, kad makšķernieki patiešām cīnījās par katru gramu, stārķis nemanīti nozaga vienam makšķerniekam divas raudas, kuras to īpašnieks gribēja atgūt, bet stārķis ātri pamanījās tās norīt. Daļēji izdevās šo stārķa darbību iemūžināt, bet makšķernieka pazaudētais loms tika kompensēts ar papildu gramiem.

Valmieras MMB makšķernieki pateicas biedrībai Rubenes Anši par ieguldīto darbu ūdenstilpju uzturēšanā un teicamajiem makšķerēšanas apstākļiem un izsaka vēlmi sadarboties arī turpmāk. Ne asakas!

ĶERIET ZAGLI! Kamēr aplaupītais skrien glābt savu lomu, stārķis raudas jau notiesājis…

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 24.08.2026.

    Jumta renovācija vai jauna jumta izbūve – kvalitatīvs jumts sākas ar pareizo izvēli

  2. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Fotoizstāde aicina paskatīties plašāk un vērīgāk

  3. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Kokles skaņas vieno cilvēkus no dažādām pasaules malām

  4. Uzņēmējdarbība 21.08.2026.

    Jaunumi no ZAAO

  5. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  6. Viedokļi 21.08.2026.

    Latvijā dzīvojam «bez problēmām»

  7. Viedokļi 21.08.2026.

    Ekspedīcija kapsētā. Ar mistikas klātbūtni

  8. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam

  9. Viesis 21.08.2026.

    Dziedāt un dziedināties

  10. Sports 21.08.2026.

    Valmieras regbija klubam “Fēnikss” bronza Latvijas čempionātā!

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  10. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam