eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Bērniem vajag jaunu ģimeni

IL

Ilze Kalniņa

Autors • 16.12.2016.

Bērniem vajag jaunu ģimeni
Burtu izmērs
Bērniem vajag jaunu ģimeni

«Ir daudzi cilvēki kristīgajās draudzēs, kuri kaut ko vēlas darīt, bet ir dažādi iemesli, kāpēc nedara: informācijas trūkums, bailes no iestādēm — iemesli, kāpēc cilvēki nesper nākamo soli. Katru gadu mēs organizējam Bāreņu svētdienu draudzēs, bet pa vidu arī šādus seminārus, lai atbalstītu cilvēkus, kuriem šī doma galvā dzimusi. Mēs dodam iespēju ne tikai draudžu cilvēkiem, bet arī labas gribas cilvēkiem no sabiedrības paraudzīties bāreņu vajadzību virzienā un iedrošinām labiem lēmumiem, uz reģionālajiem semināriem aicinot arī Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālistus, bāriņtiesu pārstāvjus, kuriem tāpat jāstrādā, domājot par bāreņu interesēm,» sacīja alianses vadītāja Vēsma Sandberga, uzsverot, ka jomas profesionāļi un arī praktizētāji — adoptētāji, aizbildņi un audžuvecāki, kuri savā ģimenē jau audzina kādu dzīvu vecāku bāreni, ierasti ir atvērti sarunām, lai uz līdzīgu soli mudinātu līdzcilvēkus.

Seminārā piedalījās audžumammas, atklāti sakot, ka viņu darbs ir grūts, bet gandarījums par paveikto arī ir neizmērojams.

«Šie prāti, kad viņi atnāk ģimenē, ir ļoti izpostīti. Bērni nesaprot, kas ir mīlestība. Divus gadus strādājām, liekot lietas savās vietās, lai beidzot varētu teikt, ka viņi saprot, kas ir kas. Kopš bērni pie manis atnāca, mēs vairākas reizes esam kopā izlasījuši Bībeli. Jā, Dieva vārds dziedē, dara brīnumu lietas,» sacīja Sandra Leimane, kura jau vairākus gadus rūpējas par diviem audžubērniem, kura saka paldies, ka ir uzrunāta šim darbam, taču nenoliedz tā smagumu.

TEVI, BĒRNS, ĻOTI VAJAG — draugiem, ģimenei, sabiedrībai. Ja bērns ar šo sajūtu uzaug, ja zina, ka viņu mīl, dzīvot ir vieglāk. Tūkstošiem bērnu Latvijā šo apziņu dāvā tieši audžuvecāki. Jāņa Līgata foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 24.08.2026.

    Jumta renovācija vai jauna jumta izbūve – kvalitatīvs jumts sākas ar pareizo izvēli

  2. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Fotoizstāde aicina paskatīties plašāk un vērīgāk

  3. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Kokles skaņas vieno cilvēkus no dažādām pasaules malām

  4. Uzņēmējdarbība 21.08.2026.

    Jaunumi no ZAAO

  5. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  6. Viedokļi 21.08.2026.

    Latvijā dzīvojam «bez problēmām»

  7. Viedokļi 21.08.2026.

    Ekspedīcija kapsētā. Ar mistikas klātbūtni

  8. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam

  9. Viesis 21.08.2026.

    Dziedāt un dziedināties

  10. Sports 21.08.2026.

    Valmieras regbija klubam “Fēnikss” bronza Latvijas čempionātā!

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  10. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam