eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Varbūt vēl arī sēliski, malēniski, seno kuršu mēlē?

DA

Dainis Lemešonoks

Autors • 09.11.2018.

Burtu izmērs

Zvēresta/svinīgā solījuma* došana atkal dažiem deputātiem kļuva par sengaidīto iespēju izrādīt savu lokālpatriotismu. Tik vien oriģinalitātes, ka blakus jau ierastajām latgaļu izloksnēm pirmo reizi skanēja arī ziemeļkurzemnieku «ventiņ’ mēl’». Savukārt valodniecei Janīnai Kursītei-Pakulei (Nacionālā apvienība) radās izdevība atgādināt savu nevaldāmo erudīciju. Viņas zvērests, nodots līvu valodā, bija pavisam pašmērķīgs, jo šai latviešos izšķīdušajai somugru cilmes tautai – neraugoties uz tās konstitucionālo statusu – diez vai vairs ir vērā ņemams «elektorālais resurss».

Gluži kā gaisgrābslīgais Juris Viļums iepriekšējā sasaukumā, šie ļaudis jutās vienā rāvienā tikuši pie varena politiskā kapitāla – naivi ticot, ka dzimtās puses ļaudis šo «uzdrīkstēšanos» noteikti atcerēsies arī pēc četriem gadiem. Var pat gadīties, ka ar to vien – vai vēl kādām citām ārišķībām – šo lokālpatriotu vārdi tā arī paliks parlamenta annālēs.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  10. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam