Apmaksātā Baltijas vienotība

- 26.Janvāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Saeimā vakar notikušo ārpolitikas debašu iespaidā atcerējos ASV Kongresa neseno mājienu saviem NATO sabiedrotajiem — ar 100 miljonu dolāru žūksni saujā. No aizokeāna un arī tepat Eiropā redz, ka Baltija nav tik vienota, cik mēs paši esam pieraduši uzskatīt.

Novembrī tika ziņots, ka ASV Kongresa abu palātu — Pārstāvju palātas un Senāta — bruņoto spēku komitejas valsts budžetā šim gadam iekļāvušas arī šo manis minēto summu (81,8 miljonu eiro) kā finanšu palīdzību Baltijas valstu atbalstam. Vašingtona par savu naudu vēlējās redzēt «īstenotu vai atbalstītu vienu kopīgu Baltijas valstu programmu, kas uzlabotu to izturētspēju pret Krievijas agresiju un stiprinātu to militārās jaudas Krievijas agresijas atturēšanai».

Tas esot nepārprotams vēstījums, ka amerikāņi vēlas redzēt lielāku sadarbību starp baltiešu sabiedrotajiem. Tā publiski atzina Igaunijas Valsts domes aizsardzības komitejas loceklis Antss Lāneotss, bijušais armijas komandieris, un Aizsardzības ministrijas amatpersona Kusti Salms, tās investīciju departamenta vadītājs. Kindral Lāenotss piesauca galveno problēmu: Baltijas valstu sadarbība lielos kara materiālu iepirkumos līdz šim nav bijusi veiksmīga.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru