Aptieku plaukti ātri tukšojas

- 16.Februāris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Aizlikts deguns, paaugstināta temperatūra, sāpošs kakls un galva – šie pašlaik ir biežākie iemesli, kāpēc iedzīvotāji zvana ģimenes ārstam vai dodas uz tuvējo aptieku un pēc farmaceitu ieteikuma izvēlas medikamentus, kas simptomus atvieglo.

Pagājušajā nedēļā ziņas par to, ka aptiekās izpērk līdzekļus pret saaukstēšanos un kāda pat uz brīdi piedāvājumā iztrūkst, nonāca arī līdz «Liesmas» redakcijai. 

«Mazam bērnam vajag degunpilienus, bet to nav. Pabiju vismaz trijās Valmieras aptiekās, un visur izpirkti,» pastāstīja trīs bērnu māte. Mazākā meitiņa ir divus gadus veca, un tik tiešām neko citu aizliktam degunam par pilināmo jūras ūdeni un Vibrocil pilieniem farmaceiti nav varējuši ieteikt, bet tieši vibrocils vairākas dienas bijis iztrūkumā. 

«Liesma» neoficiāli interesējās vairākās aptiekās, zvanot telefoniski, apmeklējot klātienē, un izrādījās – pieaugušajiem ir vesela rinda degunā pūšamo, ko pirkt un aizstāt, bet bērniem minēto degunpilienu piedāvājumā tiešām nebija. Vairākās aptiekās norādīja, ka būs pievedums šajā nedēļā. 

Vakar «Liesma» sazinājās ar Pārgaujas aptieku, un farmaceite informēja, ka «nav nekādu problēmu, pilieniņi ir», bet, sazinoties ar Mēness aptieku, kur Vibrocil nebija piedāvājumā iepriekšējā nedēļā, uzzinājām, ka tā nav arī pašlaik. «Nav un drīzumā arī nebūs. Meklējām, mums teica, ka noliktavas tukšas. Jā, diemžēl,» tā laipni Mēness aptiekas pārstāve.

PIEPRASĪTĀKIE LĪDZEKĻI aptieku klāstā. Iedzīvotāji grib ātrāk tikt galā ar saaukstēšanās simptomu radīto slikto pašsajūtu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru