Ar labām emocijām Valmieras tehnikuma robotikas nometnē

- 6.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Jūlija pēdējā nedēļā Valmieras tehnikums ar pilsētas pašvaldības projektu konkursa atbalstu īstenoja dienas nometni «RoboQuiz», kurā piedalījās 20 jaunieši vecumā no 13 līdz 16 gadiem.

Otro gadu organizējot nometni, turpinājām sniegt ieskatu daudzveidīgajā robotu pasaulē, lai veicinātu jauniešu apzinātu profesijas izvēli inženierzinātnēs. Nedēļas laikā jaunieši iepazina un apguva vienkāršu robotu vadības principus, attīstīja savas prasmes robotu programmēšanā un vadīšanā, kā arī apguva 3D dizaina veidošanas programmu un modeļu izgatavošanu.

Nedēļa sākās ar ievadlekciju par veselību, roku mazgāšanu un pārrunājot noteikumus, kurus ievērot nometnes laikā. Diena turpinājās ar grupas saliedēšanu un vienam otra iepazīšanu jauniešu kouča Egīla Purviņa vadībā.

Otrajā dienā notika MakeBlock robotu konstruktoru būvēšana un programmēšana, šī diena ietvēra elektroniku, mehāniku un programmēšanu. Darbojoties pāros, bija jāpanāk, lai robots spētu autonomi darboties un veikt konkrētu uzdevumu.

Trešā diena iesākās ar «Loquiz» stratēģisku pilsētorientēšanās spēli, kurā ar planšetdatoriem rokās dalībnieki pārvietojas pilsētvidē, sekoja norādēm interaktīvajā kartē un atbildēja uz jautājumiem par tēmu «STEM Valmierā un Valmieras tehnikums». Spītējot lietainajam laikam, jaunieši Valmieras ielās noskrēja 30.33 km. Dienas otrajā daļā bija jāizpilda dažādi uzdevumi izpilde ar VEX robotiem.

Ceturtajā dienā jaunieši iepazinās ar Tinkercad 3D modelēšanas platformas lietotāju saskarni, realizēja individuālu projektus Tinkercad modelēšanas platformā pēc dotajiem uzdevuma nosacījumiem.

Nedēļu noslēdza autonomu Arduino robotu veidošana, programmēšana, testēšana un uzlabošana, motoru, diožu un sensoru slēguma izveide. Radītos risinājumus jaunieši demonstrēja, vērtējām robota dizainu un ātrumu trasē.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru