Ar Latvijas vārdu pasaulē

- 8.Jūlijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Uz interviju viņš ierodas brūni iededzis, šortos un T-kreklā, taču ādas vestē, kā jau pienākas spīdīgi melna Harley-Davidson braucējam. Motocikls viņam, triju olimpisko spēļu dalībniekam treka riteņbraukšanā, esot dāvana uz piecdesmito dzimšanas dienu, saka AINĀRS ĶIKSIS.

Kad tikāmies Valmieras Olimpiešu parkā reizē, kad tur savu ozoliņu stādīji, teici, ka ar Latvijas medijiem tu nerunāsi, taču Liesmas interesei neatteiksi. Lepojos ar tavu uzticēšanos. Kāpēc tā?

Tā bija mana nostāja ilgu laiku. Joprojām es intervijas dodu ne visiem. Kāpēc Liesmai? Tāpēc, ka tā ir mājas dvēsele, mājas avīze, ko vietējie lasa. Pazīstamiem cilvēkiem, adekvātiem žurnālistiem es intervijas dodu. Pašam gan man reti sanāk Liesmu palasīt. 

Starp citu, vai bieži aizej apraudzīt savu olimpisko ozoliņu? Tu taču dzīvo pavisam netālu – Viesturos.

Es katru dienu, braucot Viesturos iekšā uz mājām vai tad, kad braucu prom, viņu redzu. Pēc iestādīšanas es viņu godīgi aplaistīju, tā ka ozoliņš ir ieaudzies un smuki aug. Tā ir man ļoti veiksmīga vieta, jo dzīvoju blakus. Manuprāt, Olimpiešu parkam ir pareizi izvēlēta un ļoti skaista vieta. Iemesls jau laikam tautai zināms, kāpēc tas parks tur ir (smaida). 

Vai neesi apvainojies, ka bez īpašas publiskas atzīmēšanas Latvijā palikusi tava 50 gadu jubileja? Nu, vismaz glancētajos žurnālos neesmu ne zilbi lasījis...

Laikam es vairs neesmu aktuāls. Pirmkārt, es nezīmējos dzeltenajā presē, jo man īsti nav iemesla tur būt. Es neesmu viņiem interesants, arī riteņbraukšana droši vien valstij nav izdevīga, jo atkal pacēlās jautājums – būvēt vai nebūvēt Latvijā velotreku. Bet neviens negrib raustīt to lietu. 

VĒL VIENS TRIUMFA MIRKLIS! Ainārs Ķiksis 26. jūnijā Kuldīgā pēc uzvaras 2022. gada Baltijas un Latvijas čempionātā grupas braucienā veterānu Master distancē. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru