Ar neatkarīgu Latviju sirdī

- 13.Maijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

4. maijā šis sirmais vīrs, kurš savā dzīvē izgājis cauri trim Latvijas okupācijas periodiem, cīnoties pret abām varām, Rīgā no Valsts prezidenta Egila Levita rokām saņēma Viestura ordeni.

Par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un valsts neatkarības aizstāvēšanā. Viestura ordeņa virsnieks IMANTS GRĀVĪTIS joprojām ir garā mundrs un pietiekami fiziski aktīvs savos 95 gados, tāpēc visgrūtākais Liesmai šoreiz bija no pāris stundu bezgala interesantās sarunas ar viņu Kocēnu pagasta Jauntilgaļos atlasīt pašu būtiskāko lasītājam. Jo šis dzīves gājums ir romāna vērts!

Sirmais kungs sevi dēvē par īstu čangali, jo 1927. gadā dzimis Daugavpilī, kur tolaik viņa tēva, īstena piebaldzēna, kārtējā darba vieta kā augstam ierēdnim toreizējā Latvijas dzelzceļā. Imants ir vienīgais bērns ģimenē, kas varbūt netipiski tā laika Latvijai, taču arī tolaik labi situētas ģimenes, izvēloties starp personīgo karjeru ar aktīvu sabiedrisko dzīvi un kuplu bērnu pulciņu, mēdz dot priekšroku pirmajam variantam. Abi Imanta vecāki aktīvi aizsargu organizācijā, viņu mājās bieži viesojas vietējās varas pārstāvji. Protams, Imants aug īsteni latviskā nacionālā gaisotnē. Tēvu darba gaitas turpmāk aizved uz Gulbeni, vēlāk uz Rēzekni, kur dēla acu priekšā 1940. gada augustā divi vīri civilā Arnoldu Grāvīti aizved no ģimenes uz visiem laikiem. Māte ar dēlu pārceļas pie sava tēva uz ģimenei piederošu lauku īpašumu netālu no Pļaviņām. 

IMANTS GRĀVĪTIS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru