Ar Valmieras vārdu – lepni un lokālpatriotiski

- 27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Šovasar 15. augustā Valmierā 14 novada uzņēmējiem svinīgi piešķīra pirmās jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» un tās angliskās versijas «Origin – Valmiera Region» lietošanas tiesības, kas ļauj šiem uzņēmumiem savas produkcijas popularizēšanā un atpazīstamības vairošanā izmantot šo preču zīmi, norādot uz izcelsmes vietu – Valmieras novadu.

Preču zīme strādā!

Atgādināsim, ka pirmie preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» lietošanas tiesības saņēma: SIA «Naukšēni», SIA «Bauņu sēta», SIA «Trīs Ozolzīles», SIA «Atspole», SIA «pesto.lv», z/s «Mežmalas-1», z/s «Mežvijas», z/s «Kaņepītes» un mājražotāji Tatjana Kotova, Aiga Stiere, Dace Šulce, zīmola «Sandriņas ievārījumi» īpašnieki Sandra un Egons Viļņi, smiltsērkšķu labumu ražotāji Maruta un Gundars Bergi un kazas sieru ražotāja Alise Zariņa.

Nu kļuvis zināms, ka pašlaik vēl septiņi vietējie uzņēmēji izteikuši vēlmi drīzumā iegūt zīmola «Radīts Valmieras novadā» lietošanas atļauju un vēl septiņi uzņēmēji to plānojot izdarīt vistuvākajā laikā. Tātad jaunais zīmols strādā un kļūst arvien populārāks ne tikai uzņēmējdarbības vidē, bet arī vietējā un eksporta tirgū!

Par šādas jaunas preču zīmes nepieciešamību un mērķi, tās izstrādes gaitu, piešķiršanas kritērijiem un uzraudzības kārtību, kā arī par tās tālāko attīstību pastāstīt lūdzām Valmieras novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti GUNU ĶIBERI. Viņa teica:

«Pašvaldībā ir izstrādāts un pieņemts Nolikums, kas nosaka kārtību, kādā tiek piešķirta atļauja lietot preču zīmi «Radīts Valmieras novadā» un preču zīmi «Origin – Valmiera Region». Šīs preču zīmes ir Valmieras novada pašvaldības īpašums un to aizsargā Preču zīmju likums. Tās apliecina, ka ražotā produkta izcelsmes vieta ir Valmieras novada administratīvā teritorija. Uz šo zīmi var pretendēt fiziska vai juridiska persona, kura ir izteikusi vēlmi to izmantot. Lai pie tās tiktu, vispirms ir jāaizpilda iesniegums un tas jāiesniedz pašvaldībā. Tālāk – Valmieras novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļa pieteikumu izskata un lemj par preču zīmes piešķiršanu. Tiek ņemta vērā ražotā produkta kvalitāte, vizuālais izskats un iesniegumā minētais preču lietošanas veids. Ar katru pretendentu tiek pārrunāts, kā un kur zīme tiks lietota. Tiklīdz ir saņemti vairāk nekā desmit jauni iesniegumi, tā pašvaldībā tiek rīkots pasākums, kurā kārtējiem pretendentiem svinīgos apstākļos piešķir apliecinājumus par to, ka viņi šo zīmi drīkst lietot.

Preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» var arī atņemt un Apliecinājumu anulēt, ja vien tiks saņemtas pamatotas sūdzības par sliktu preces kvalitāti vai arī par nepareizu tās lietošanu.

Preču zīmju mērķis ir paaugstināt Valmieras novada ražotāju, mājražotāju un amatnieku produktu konkurētspēju, identificējot to ražoto produkciju ar Valmieras novada administratīvo teritoriju, tādējādi veicinot patērētāju izdarīt savu izvēli par labu vietējiem – Valmieras novadā ražotiem produktiem, ar to arī sekmējot pārdošanas apjoma pieaugumu un ekonomisko aktivitāti reģionā, kā arī veicināt Valmieras novada atpazīstamību un popularizēšanu Latvijā un ārpus valsts robežām. Ļoti ceram, ka jaunā preču zīme palīdzēs uzņēmējiem īstenot šos uzstādītos mērķus, ka tā arī veicinās vietas patriotismu un piederību savam novadam, nākotnē veidojot vietējo uzņēmēju kopienu, kas leposies ar savu pašvaldību un savu saražoto produkciju. Savukārt pašvaldība plāno vēl vairāk atbalstīt tos, kuri godam nesīs šo preču zīmi.»

Vietējo uzņēmēju kopienai piederīgi

«Liesma» sazinājās ar dažiem no četrpadsmit vietējiem uzņēmējiem, kuri pirmie ieguva tiesības lietot preču zīmi «Radīts Valmieras novadā», un lūdza skaidrojumu, kādēļ viņiem tas bija svarīgi. Lūk, atbildes!

Zemnieku saimniecības «Kaņepītes» bioloģiski audzētie graudkopības produkti pārtikai un lopbarībai ir plašas apkaimes patērētāju iecienīti un pieprasīti jau daudzus gadus. 1992. gadā Kocēnu pagastā izveidotā saimniecība saimnieka Guntara Antonija vadībā mērķtiecīgi soli pa solim ir gājusi uz tādu saimniekošanas modeli, kur bio graudus paši ne tikai izaudzē, bet arī savās dzirnavās un modernās iekārtās tos pārstrādā. Tā kvieši, rudzi, mieži, auzas, griķi un zirņi pārtop vairākos pārtikas produktu veidos. Saimniecība produkciju sekmīgi realizē ne tikai vietējā tirgū, bet tā tiek arī eksportēta. Preču zīmi «Radīts Valmieras novadā» saņemt Valmierā saimniecība bija deleģējusi saimnieka Guntara Antonija dēlu Kristu Antoniju, kurš kopā ar tēvu sekmīgi turpina bioloģiskās saimniekošanas attīstību. «Mums kā ģimenes uzņēmumam bija svarīgi sevi pozicionēt kā piederīgiem Valmieras novada ražotāju saimei, tādēļ arī pieteicāmies uz tiesībām lietot šo preču zīmi. Uzskatām, ka tas ir arī produkcijas kvalitātes novērtējums,» – tā savu izvēli komentēja z/s «Kaņepītes» komanda.

Zīmols «pesto.lv» un SIA «pesto.lv» ir samērā jauns uzņēmums, izveidots tikai 2018. gadā, taču izaugsme uzņēmējdarbībā bijusi strauja, jo pēdējo gadu laikā bijušais rūjienietis, tagad valmierietis Jānis Pirsko no mājražotāja statusa nonāca gan pie sava uzņēmuma, gan arī pie savas ražotnes. Uzņēmējdarbību viņš iesāka ar bazilika pesto gatavošanu, bet tagad jau tiekot ražoti septiņi dažādu garšu produkti, kā, piemēram, kaltētu tomātu pesto, baklažānu pesto, karamelizēti sīpoli un vēl citi ražojumi, kuru galvenais radīšanas moto ir: «Svaigs un dabīgs». Par vēlmi iegūt tiesības lietot preču zīmi «Radīts Valmieras novadā» Jānis saka tā: «Jūtos lepns, ka varu sevi un savu uzņēmumu saistīt ar Valmieras vārdu. Kopš savai produkcijai varu pievienot šo preču zīmi, jūtu daudz lielāku lokālpatriotismu un labāku iespēju sekmīgāk sasniegt valmieriešus pasaules tālumos. Norāde, ka produkcija ir radīta Valmieras novadā, noteikti piesaista pircēju uzmanību.»

Preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» pirmo lietotāju vidū ir arī valmieriete mājražotāja Tatjana Kotova, kura kopš 2017. gada, izveidojot zīmolu «tkhandmade», simtprocentīgā roku darbā ar radošu izdomu darina bērniem paredzētas preces, sedziņas, raudzību dāvanas, rotaļlietas un vēl daudzas citas mīļlietiņas. Interneta vietnē instagram, aplūkojot Tatjanas košos un smalkos darinājumus, nevar nepamanīt arī preču zīmi «Radīts Valmieras novadā». Tatjana par to teica: «Es arī agrāk, reklamējot savus ražojumus, arvien ar lepnumu uzsvēru savu piederību Valmierai. Nu ar jauno novada preču zīmi tam ir cits svars un nozīme: daru un radu Valmieras novadā! Jaunās preču zīmes lietošanas tiesību iegūšana man ir kā sava veida psiholoģiskais stimuls. Apzinoties, ka neesmu liels ražotājs, ir gandarījums, ka arī novada pašvaldībā mans darbs ir pamanīts un novērtēts.»

PREČU ZĪMES «RADĪTS VALMIERAS NOVADĀ». Pirmās 14 jau atradušas savus lietotājus, nākamās 14 tam vēl gatavojas. Ārijas Romanovskas foto

 

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta «Rakstu sērija – MĒS PAŠI» saturu atbild projekta īstenotāja SIA «Imanta info».Projekta Nr. 2023.LV/RMA/03

#SIF_MAF2023


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru