Atceļ maksu par riepu, logu stikla un elektrotehnikas nodošanu ekolaukumos

- 19.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «ZAAO» (ZAAO) ir izdevies piesaistīt stratēģisku sadarbības partneri otrreizējai pārstrādei derīgu materiālu realizācijai. No 2019. gada janvāra privātpersonas 4 nolietotas automašīnu riepas gadā (diametrā līdz 140 cm) ekolaukumos varēs nodot bez maksas. Bez maksas no privātpersonām tiks pieņemts arī logu stikls un visa veida nolietota sadzīves elektrotehnika.

ZAAO darbības reģionā ir 20 ekolaukumi, kas atrodas Alojā, Apē, Cēsīs, Jaunpiebalgā, Limbažos, Mazsalacā, Raunā, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Smiltenē, Strenčos, Valkā, Valmierā, kā arī Līgatnes, Krimuldas, Pārgaujas un Vecpiebalgas novados.

Ekolaukumos bez maksas no privātpersonām pieņem arī pudeļu stiklu, papīru, kartonu, polimērus (ar apzīmējumu LDPE un HDPE), PET dzērienu pudeles, metālu, luminiscentās spuldzes, baterijas, akumulatorus, koka paletes un lietošanai derīgus apavus.

ZAAO apkopotie dati liecina, ka ekolaukumu pakalpojumi kļūst arvien pieprasītāki. 2018. gada 11 mēnešos ekolaukumus apmeklējuši vairāk nekā 62500 klienti, par 3000 klientiem vairāk nekā šajā laika periodā pērn. Visapmeklētākie ir ekolaukumi Valmierā, Cēsīs, Saulkrastos un Limbažos. Visbiežāk uz ekolaukumiem iedzīvotāji nogādā papīra, polietilēna un stikla iepakojumu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru