Atklāts Atvērtais Ilgtspējas centrs

- 1.Marts, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Ceturtdien, 23. februārī, Vidzemes Augstskola (ViA) ar koprades improvizāciju «Jautājumu fabrika par ilgtspēju» atklāja Atvērto Ilgtspējas centru (Open Innovation Hub).

Kopradē piedalījās ViA pētnieki un studenti, kā arī pārstāvji no Vidzemes pašvaldībām. Pasākums norisinājās trīs daļās – jautājumi, risinājumi un individuālas sarunas ar pētniekiem.

Pirmajā daļā dalībnieki uzdeva dažādus jautājumus par to, kā ViA pētnieki var palīdzēt pašvaldībām risināt ilgtspējas jautājumus pilsētās un laukos un kā pašvaldības var palīdzēt pētniekiem. 

«Jautājumi ļauj vairāk iedziļināties problēmas būtībā un pamanīt nianses, kas būtu jārisina. Tie ir pētniecības un inovāciju pamatā. Ja jautājums ir pareizi noformulēts, risinājums kļūst acīmredzams,» stāsta Iveta Putniņa, ViA administratīvā prorektore un Eiropas Universitātes E3UDRES2 projekta vadītāja. «Alberts Einšteins ir teicis: «Ja man būtu dota viena stunda, lai atrisinātu problēmu, un no tā būtu atkarīgā mana dzīve, tad es veltītu pirmās 55 minūtes, lai noteiktu pareizo jautājumu, kas jārisina.» Šajā kopradē izdevās uzdot 86 jautājumus, kuri var palīdzēt jautājumu fabrikas dalībniekiem tālāk veidot jaunas idejas inovācijām.»

Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru