Atpūtnieki un viņu mēsli

- 21.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Mani vienmēr ir fascinējusi cilvēku nevēlēšanās pēc sevis savākt. Jā, mežā var rīkot pikniku, jā, var sēdēt pie jūras, atpūsties un uzkost. Bet neatstāj atkritumus aiz sevis! Vai tiešām ir tik grūti aiznest tos atkritumus 10 metrus uz priekšu – līdz miskastei?

Vai ielikt somā un izmest savā miskastē? Tie atkritumi nesver kilogramus un arī savā personīgajā miskastē baigo vietu neaizņem. Jā, par mēslošanu mežā tiek runāts un arī redzēts diezgan – tas pats Cūkmens, vai sauklis «Ko ienesi, to arī iznes no meža». Tas varbūt cilvēkiem liek aizdomāties par to, ka nevajag atkritumus speciāli izgāzt mežā vai atpūšoties atstāt zemē izēstās čipsu pakas vai izdzertās ūdens pudeles. 

Man vienmēr licies, ka tā ir normāla cilvēka darbība – iebāzt apēstās konfektes papīriņu kabatā, nevis nomest zemē. Galu galā – tā ir mūsu zemīte, ko mēs vēlamies saudzēt. Es, piemēram, vēlos, lai kādreiz mani bērni, mazbērni, mazmazbērni un tā tālāk arī var aiziet uz tīru pļavu salasīt puķes vai aiziet uz mežu paēst mellenes. Bez atkritumiem!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru