ATR: kautiņš beidzies, sākas kauja

- 12.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums ir pieņemts – tajā, gluži kā pirms operācijas ķirurgi ar marķieriem (tā filmās rāda), politiķi  saviem «pacientiem» sazīmēja griezumu un sašuvumu vietas. 

Izpildvara – un tagadējo spēcīgo novadu, jaunveidojumu «motoru», vadība – ķersies pie «asiem skalpeļiem un sadiedzamām adatām» steidzīgai likuma īstenošanai. Ir jāstiprina jaunās robežas, jāveido topošo novadu iekšējās saites, jālikvidē izzūdošo pašvaldību struktūras. Saeimas radīto 42 pašvaldību ievēlēšana notiks jau nākamā gada 5. jūnijā. Nekas šobrīd neliecina, ka Valsts prezidents plānotu «savas» valdības darināto likumu neparakstīt.

Taču pārmaiņu neizbēgamība vēl vairāk satracina tos, kuriem «jāguļas uz galda». Vai nu tiešām būs tā, ka Garkalnes novada – uz galviņām rēķinot, bagātākā pašvaldība Latvijā – dižmanīga vadība mēmā padevībā ļaus sevi sadalīt Ādažiem un Ropažiem (pareizāk sakot, Ulbrokai)? Noteikti nē! Pierīgā un citur veidojas jaunas «MērsragRojas», ar varu apvienojot konkurējošas un naidīgas pašvaldības: Mārupi ar Babīti (Piņķiem), Salaspili ar Ikšķili, Jelgavas (lauku) novadu ar Ozolniekiem...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
No drošiem avotiem - 18.Jūnijs, 2020 - 16:43

No pagaidām neoficiāliem, bet ļoti ticamiem avotiem ir kļuvis zināms, ka pēc tam, kad arī Burtnieku,, Rūjienas, Naukšēnu un Strenču novada vadītītāji ir parakstījuši protesta vēstuli pret novadu reformu, "Attīstībai/Par" gatavojas atsaukt savu piekrišanu par šo novadu un Burtnieku novada Ēveles pagasta nepievienošanu Valkas novadam. Gadījumā, ja tiešām vēlreiz nāksies pārlūkot jauno novadu karti, visas šīs teritorijas būs tajos novados, kādi bija iezīmēti reformas sākotnējā kartē. "Attīstībai/Par" tā arī uzskatot, ka pati pirmā kļuda šīs reformas īstenošanā ir tikusi pieļauta tieši tad, kad notikusi piekāpšanās minētos novadus nepievienot Valkas novadam. Šāda piekāpšanās tad nu vistiešākā veidā uz protestiem ir sakūdījusi arī citus novadus. Tādēļ jāatceļ arī lēmums par jaunveidojamo lielo Valmieras novadu!

Arī Lasītājs - 20.Jūnijs, 2020 - 23:36

JAU GLUŽI OFICIĀLI. Valdošās partijas stingri vienojušās, ka NEVIENU no prezidentam vēstuli parakstījušajiem pašreizējo novadu domju priekšsēdētājiem, (kaut arī daži no parakstītājiem ir no šīm partijām), nākamgad jauno novadu domju deputātu sarakstos neiekļaus. Partiju iekšējai disciplīnai tomēr esot jābut spēcīgākai par atsevišķu domnieku vēlmēm saglabāt vietvalžu krēslus līdzšinējos novados. Ja koalīcijas partijas bija nolēmušas, ka teritoriālai reformai ir jābūt tādai, kāda tā ir arī iznākusi, tad nevienam no partiju biedriem nebija tiesības pret nolemto protestēt. Kas nav disciplinēts, tam nav vietas partijā!

Pievienot komentāru