Atrast savu

- 13.Novembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Dvīņumāsas GINTA un SANTA ŠPATES savu uzņēmumu «Artterrace» izveidoja jau 2011. gada rudenī Valmierā. «Artterrace» zīmols rada aksesuārus romantiskām un mākslinieciskām būtnēm, kuras nebaidās izteikt savu personību ar pamanāmiem aksesuāriem. Viņu iedvesmas avots ir Latvijas meži, dzīvnieki un putni, un šo tēmu viņas apspēlē un nodod caur sevi kā skaistuma papildinājumus. Par identitātes meklējumiem un iedvesmu – šī saruna «Liesmā». 

Par darbiem

Ginta: Kopš zīmola pirmajām dienām no polimērmāla tiek veidotas rotas – auskari, piespraudes. Vēlāk piedāvājumam nāca klāt arī somas, kuras tiek darinātas no vienkāršiem, bet izturīgiem materiāliem – mākslīgās ādas un bieza kokvilnas auduma.

Santa: Mēs esam rotu un somu dizaineres, ja tā var teikt. Paralēli darbojamies arī ar sienu gleznojumiem un reklāmas dizainu. Mums ir internetveikals, kurā var apskatīties un arī iegādāties mūsu darbus.

G: Gan auskari, gan piespraudes ir veidoti no polimērmāla. Katra mūsu rota ir simtprocentīgs roku darbs. Vispirms tiek izveidots auskara modelis no veidojamās masas, kas pēc tam tiek atliets silikona formā. Kad forma ir gatava, tajā tiek atspiestas rotas. Lai polimērmāla rota sacietētu, tā tiek dedzināta elektriskajā krāsnī attiecīgos grādos. Nobeigumā tā tiek apgleznota ar speciālām krāsām. Rezultātā katrs auskars ir kā maza glezniņa – mākslas darbs.

SANTA UN GINTA. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru