Baltijas ceļā – kā toreiz, pirms trīsdesmit

- 27.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tos, kuri ikvasar 23. augustā dodas uz Latvijas un Igaunijas robežpāreju Ķoņu pagasta Unguriņos, mājupceļā parasti sagaida kāds ugunskurs Rūjienas – Valmieras šosejas malā, vēja sveces vai vismaz pa kādai vientuļai svecītei – Baltijas ceļu pieminot: atceramies taču!

Šoreiz gandrīz vai visos māju ceļu galos Ķoņu pagastā dega ugunskuri, Jeru pagastā pie Endzeles atkal silti mirdzēja sveču rinda kā ik gadu nozīmīgās akcijas atceres dienā. Bija jau arī ko iepriecināt: Unguriņos Baltijas ceļa trīsdesmitgadi svētku gaisotnē pieminēja simtiem cilvēku, skanēja ne tikai latviešu un igauņu, bet arī lietuviešu un angļu valoda. Visdzīvāk, protams, pie metālmākslinieka rūjienieša Andra Dukura skulptūras – simbola, ko atklāja Baltijas ceļa divdesmitgadē; šajā reizē to greznoja krāšņs trīsdesmitgades ziedu paklājs, veidots naukšēnietes Unas Blaumanes komandā. Kaimiņi igauņi līdzi bija atveduši iespaidīgas fotogrāfijas par savējo dalību Baltijas ceļā toreiz, lietuvieši lepojās ar savas valsts simboliem.

UNIKĀLS FOTO. Trīs prezidenti pie Baltijas ceļa zīmes Unguriņos. No kreisās – Valdis Zatlers, Kersti Kaljulaida un Raimonds Vējonis. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru