Beļģu akordeons, Oroboro un Sīmanis

19.Jūlijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Klusa, domas rosinoša mūzika skanēs Blomē, cerību piesapņotā ciematā Smiltenes pievārtē – «VIETĀ, KURĀ MĀJO MIERS».

Riņģu saiešanas nams, celts 19. gs. otrajā pusē kā hernhūtiešu draudzes garīgo norišu telpa, sestdien, 27. jūlijā, plkst. 20 skaņā savienos trīs mūzikas notikumus.

Pirmais: beļģu akordeonista Hartwin Dhoore un viņa dzīvesbiedres, igauņu mūziķes Leana Vapper trausli melanholiskais duets. Hārtvina rokās mazais diatoniskais akordeons atver vārtus uz brīnumainu senu noskaņu pasauli, spēlēts gan solo, gan sadarbībā ar rata liru, ģitāru, vijoli un citiem ķeltu tautas mūzikai raksturīgiem instrumentiem. Leana savukārt ir dziedātāja un dūdiniece, kuras dziesmās atspoguļojas Sāremā salas mežu čuksti, purvu nopūtas un jūras šalkas. Blomes koncerts ir vienīgā iespēja dzirdēt Leanu un Hārtvinu klātienē Latvijā.

Otrais notikums: pasaules mūzikas trio Oroboro. Radies pagājušā gadsimta pašās beigās kā triju neatkarīgu personību – oriģinālu un tradicionālu mūzikas instrumentu darinātāja un spēlētāja Aleksandra Maijera, ģitārista, valdorfskolas alternatīvā orķestra ilggadējā vadītāja, mūzikas autora un aranžētāja Andreja Grimma un hiphopa slavenības Jacques of Sta savienība. Oroboro ir gana neparastas instrumentālas mūzikas kults, kurā satiekas plaša paštaisītu akustisku skaņu rīku palete (kokosrieksta svilpaunieks, stabules, veidotas no santehnikas caurulēm, plūmes kauliņa dūcējs utt.) ar klasisko un elektrisko ģitāru, kā arī elektroniskām iekārtām. Savos darbos mēdz izmantot arī pasaku fragmentus un sadzīves skaņas.

Kā trešais abus iepriekšējos kopā savedīs dziesminieks Haralds Sīmanis – robustais un reizē romantiskais balss un ģitāras vēstījuma meistars.

Koncerta apmeklētāji varēs starpbrīžos baudīt tēju, kafiju un mājas vīnu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru