«Bērnības debesīs ir tāda zvaigzne – skola»

- 22.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Skolu muzeju biedrības valde izsludināja konkursu «Skolas karoga stāsts» ar mērķi apzināt un popularizēt izglītības iestāžu vēsturi un skolu simbolus, kā arī skolēnu un pedagogu labās prakses piemērus.

Attīstīt skolēnu digitālās prasmes un kompetences, daudzveidīgi izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas – strādājot ar programmatūrām un meklējot, analizējot un apstrādājot informāciju. Konkursā iesaistījās muzeju un skolu pedagogi, skolēni – aktīvisti, pievēršoties vietējiem simboliem, atklājot to vēsturisko ceļu līdz šodienai, kā mācību iestāde veidojusi savu svētzīmi – karogu. Pēc paveiktā apkopojuma notika konference «Skolas vērtību saglabāšana 21. gadsimtā», ko organizēja Skolu muzeju biedrība un Valmieras Valsts ģimnāzijas metodiskais centrs Zoom platformā.

Konferenci atklāja Skolu muzeju biedrības valdes priekšsēdētāja Ineta Amoliņa. Viņa akcentēja, ka esam bagāti ar materiāliem par skolu vēsturi, īpaši tajās izglītības iestādēs, kur darbojas skolu muzeji. Arī šajā laikā jādomā, ko atstāsim nākamajām paaudzēm. Lai vēsturiskās liecības nezustu, tās uzglabā arī arhīvi. Tāpēc konferencē ar prezentāciju «Arhīvs un skola.

FRAGMENTS NO PREZENTĀCIJAS PAR RENCĒNU SKOLAS KAROGU. Absolventi (no kreisās): Juris Celmiņš, Dace Dalbiņa, Juris Dalbiņš, Andrievs Celmiņš 2001. gada 11. augustā skolas 3. absolventu salidojumā. Foto no skolas muzeja arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru