Bērnu aizsardzības centra turpmākās funkcijas

- 26.Janvāris, 2024
Sabiedrība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā labklājības ministrs Uldis Augulis, Bērnu aizsardzības centra vadītāja Gunita Kovaļevska un Bērnu aizsardzības centra vadītājas vietniece Liene Kauliņa-Bandere preses konferencē informēja par Bērnu aizsardzības centra turpmākajām funkcijām.

Kopš šī gada 1. janvāra Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija mainījusi nosaukumu un arī funkcijas – tagad tas ir Bērnu aizsardzības centrs un lielākais uzsvars tiks vērsts uz atbalsta funkciju. Uzraudzības funkcija tiks saglabāta – ar to turpmāk nodarbosies Bērnu tiesību uzraudzības dienests.

ULDIS AUGULIS, labklājības ministrs:

«Bērnu aizsardzības jomā mēs šobrīd atveram jaunu lappusi – modernāku, ejot līdzi laikam un attīstoties. Jau no 1. janvāra Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija tiek pārsaukta un tai paplašinātas funkcijas, tāpēc tiek izveidots Bērnu aizsardzības centrs. Manuprāt, šis ir labs virziens, kurā strādāt – nevis tikai ar nepatīkamiem gadījumiem, bet jau savlaicīgāk veiktas preventīvas darbības, strādājot gan ar bērniem, gan jauniešiem, gan vecākiem. Tāpat arī izglītot, dot jaunas zināšanas un prasmes speciālistiem – gan bāriņtiesas speciālistiem, gan pašvaldības sociālajiem darbiniekiem. Jāietver pirmsskolas, skolas, kur jau agrīni var redzēt vai vismaz nojaust situāciju un sākt strādāt. Bērns jau agrīnā vecumā parāda to, kas notiek. Protams, visi būtu priecīgi, ja šādu gadījumu nebūtu. Arī ministrija, virzot savas metodikas, skatās virzienā, ka galvenais uzsvars ir bērns, jo ir svarīgi, lai izaug sabiedrībai derīgi locekļi, kas dod pienesumu savai valstij.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru