Biedrības makšķernieki finišē

- 11.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2. septembrī Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) makšķernieki ideālos laika apstākļos ar ceturtajām makšķerēšanas sacensībām Burtniekā noslēdza šā gada sacensību kalendāru. Nu jau otro gadu tiek noteikts biedrības čempions makšķerēšanā, ieskaitē tiek vērtēti četru makšķerēšanas sacensību rezultāti: zemledus makšķerēšanā, spiningošanā no laivām, makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri un zivju ķeršanā ar visiem makšķerēšanas noteikumos atļautajiem veidiem (spiningošana, pludiņmakšķerēšana, velcēšana, mušiņmakšķerēšana).

Pēdējās šīs sezonas Valmieras MMB sacensības zivju ķeršanā ar visiem atļautajiem makšķerēšanas veidiem iepriecināja ar labiem lomiem. Pēc piecām stundām Burtniekā lielāko lomu uzrādīja Juris Puzanovs – 13350 grami, otrais – Ivars Polis ar 9540 gramiem, trešais – Jānis Aizups ar 9000 gramiem. Olimpiskajā sešniekā vēl iekļuva Imants Saulītis ar 8000 gramu lomu, Valdis Zariņš ar 7730 gramu lomu un Jānis Grīnbergs ar 6780 gramu lomu.

Jāatzīmē, ka pirmie pieci labākie copmaņi makšķerēja ar pludiņa makšķeri un tikai Jānis Grīnbergs papildus pludiņmakšķerēšanai lielāko laiku veltīja velcēšanai un noķēra vairākas skaistas līdakas. Vidēji uz vienu sacensību dalībnieku tika noķerti 5,245 kilogrami zivju, un visu dalībnieku kopējais loms bez dažiem kilogramiem bija viens centners zivju!

Pēdējo sacensību rezultāti ļāva apkopot visu gada sacensību ciklu un noteikt biedrības 2018. gada čempionu makšķerēšanā. Šajā gadā pēc trim kārtām uz čempiona titulu pretendēja iepriekšējā gada čempions Imants Saulītis un Jānis Aizups. Pēc pēdējām, ceturtajām sacensībām abiem pretendentiem iznāca vienāda vietu summa 15. Tikai par 1,7 kilogramiem lielāks kopējais visās sacensībās noķertais loms par čempionu noteica Jāni Aizupu, kurš saņēma čempiona kausu un lielo balvu – elitāru karpu makšķernieka krēslu. Jāatzīmē, ka 2018. gada makšķerēšanas sezona Jānim Aizupam ir īpaši veiksmīga, jo arī Burtnieku ezera svētku makšķerēšanas sacensībās viņš ieguva trešo vietu un loterijā laimēja ekskluzīvu makšķerkātu. Ne asakas!

UZVARĒTĀJI. Krēslā sēž čempions Jānis Aizups, viņam aizmugurē (no kreisās) Jānis Grīnbergs, Valdis Zariņš, Imants Saulītis, Ivars Polis un Juris Puzanovs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru