Biodejas meistarklase

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā Psiholoģijas dienu 2017 ietvaros norisinājās Biodanza jeb Biodejas meistarklase kopā ar psiholoģi, Biodanza skolotāju treneri Saivu Brūderi-Rusku 10. un 12. klašu psiholoģijas priekšmeta skolēniem. Meistarklases mērķis bija piedāvāt jauniešiem ieskatu profesionālajā izglītībā «Biodanza skolotājs-treneris», praktiskā, interaktīvā un atraktīvā veidā iepazīstot pašu metodi. Šāda veida pasākumi vidusskolēniem palīdz iepazīt darba pasauli, pieņemot lēmumus un veicot pašnovērtējumu attiecībā uz profesijas izvēli. Jaunieši ir pateicīga mērķgrupa, jo intensīvi meklē savu es un veidus, kā to iepazīt un pilnveidot.

BIODANZA®, Latvijā pazīstama arī kā Biodeja, ir unikāla personības attīstības, fiziskās, psihiskās un sociālās veselības pilnveidošanas metode, kuras teorētiskā modeļa pamatā ir ideja par visu dzīvo sistēmu atjaunošanās un pašregulācijas spējām. Metodes mērķis ir uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti, mazināt ikdienas stresu, nonākt pie fiziskas un emocionālas labizjūtas un atjaunot pamatuzticēšanās izjūtu pasaulei.

Biodanza ir metodes oriģinālnosaukums, kas nozīmē: Bio — dzīve, bioloģiska izcelsme, dzīvība, visa kopums un Danza — izpausme, kustība ar nozīmi, deja. Biodanza izmanto četras svarīgas pieejas: kustības, mūziku, emocijas un sadarbību grupā. Darbojoties vienlaikus, šie faktori ļauj sasniegt tūlītēju, dziļu un noturīgu efektu.

Regulāras Biodanza nodarbības palīdz atgriezties labizjūtas un iekšēja līdzsvara stāvoklī un atbilstošāk reaģēt uz ikdienas dzīves stresiem. Dzīvojot hroniskā stresā un trauksmē, dusmās vai bailēs, nav iespējams pieņemt labus un veselīgus lēmumus. Caur Biodeju cilvēki uzlabo savas dzīves kvalitāti, jo zina, ka dzīve var tikt dzīvota labākā veidā, un sāk to darīt.

Meistarklase notika, īstenojot projektu «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs». Projekts dod iespēju skolēniem aktualizēt un veicināt karjeras nozīmi viņu dzīvē.

Minētā projekta ietvaros novembra sākumā desmito klašu skolēni tikās ar Rīga TV24 žurnālistu un skolas absolventu Aivi Ceriņu. Sarunas laikā skolēniem bija iespēja uzzināt interesantas lietas par žurnālista darbu, aizkulisēm, mērķiem, motivāciju.

Dažādas karjeras atbalsta aktivitātes un pasākumi ģimnāzijā notiks visu mācību gadu.

SĀKSIM! Aicina psiholoģe, Biodejas skolotāja-trenere Saiva Brūdere-Ruska.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru