Bizness top pasakās

- 31.Maijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Laikam jau reti kurš no mums bērnībā nav lasījis pasakas vai arī klausījies, kad kāds tās lasa priekšā, ļaudams izdzīvot karaļu, triju tēva dēlu, meža iemītnieku vai kāda cita dzīves stāstu. Pasakas par labiem vai ne tik labiem darbiem, bet kā ir ar darbiem, kas saistīti ar aktīvu uzņēmējdarbību un beidzas ar laimīgām beigām? Manā bērnībā tādu nebija, bet skolēniem, apgūstot sociālās zinības no piektās līdz devītajai klasei, ir iespēja pašiem tādas uzrakstīt. Un ne tikai uzrakstīt, bet arī ar savu radošo sniegumu piedalīties Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Bankas rīkotajā finanšu pratības konkursā «Biznesa pasakas».

Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu apzināties sevi kā saražotā vai pakalpojumu patērētāju un arī kā iespējamo uzņēmēju, lai mācību stundās, ģimenē, kā arī varbūt nestandarta situācijās apgūtās ekonomiskās likumsakarības spētu likt lietā ikdienā un iekļaut to biznesa pasakas sižetā. Skolēnam, attīstot savu kreatīvo domāšanu un to «uzliekot» uz papīra, bija iespēja pasaku tēliem vai varoņiem, kā nu katrs tos dēvē, būt par koksnes resursu izmantotāju biznesā, jebkura izstrādājuma vai pakalpojuma sniedzēju ekonomikā. Savukārt pasaku vērtēšanas noteicošie kritēriji bija izglītojamo ideju novitāte, oriģinalitāte un finansiāli drosmīgākie darbi, jo veidot savu biznesu ir sava veida risks, kad vari būt gan ieguvējs, gan arī zaudētājs.

Konkursa nolikumā bija arī noteikums, ka biznesa pasaka ir ne tikai radoši, pamatojoties uz ekonomikas likumsakarībām, jāuzraksta, bet arī vizuāli jānoformē, pierādot, ka bez spilgtas, uzskatāmas, pārliecinošas reklāmas iespējamo biznesu var izkonkurēt.

PATRĪCIJAS JANSONES biznesa pasaka ieguva vērtēšanas komisijas atzinību. Attēlā kopā ar skolotāju Andu Asafreju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru