Būt blakus

- 7.Maijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, tie Latvijā tiek svinēti maija otrajā svētdienā. Mātes dienas noskaņā sarunājāmies ar sievieti, kas bieži vien ir blakus tajā svarīgajā dzīves brīdī – dzemdībās. 

LITA DUDELE-KRASTIŅA ir trīs bērnu mamma, sertificēta zīdīšanas konsultante un sertificēta dūla. Viņa arī konsultē par bērniņa nēsāšanu slingā vai ergosomā. Lita jau kopš 2014. gada kā dūla atbalsta jaunās ģimenes, kas gatavojas dzemdībām, ir klāt dzemdībās un konsultē arī zīdīšanas jautājumos, kā arī vada nodarbības topošajiem un jaunajiem vecākiem. 

Kā kļuvāt par dūlu? 

Mans ceļš uz dūlošanu sākās ar pirmā bērna piedzimšanu. Savā pirmā bērna kopšanas atvaļinājuma laikā pavisam nejauši biju nonākusi tādā vidē, kur ir mājdzemdību vecmātes, dūlas un mammas, kas mācījās par dūlām. Tas nebija uzreiz, bet palēnām sapratu, ka tas ir tas, ko arī es varētu darīt. Jau tad sapratu, ka īsti vairs negribas atgriezties darīt to, ko esmu iepriekš darījusi, lai gan prāts vēl teica, ka tā taču ir pareizi, un atgriezos uz kādu laiku arī «biroja darbā», bet šobrīd vairs nestrādāju tajā jomā, ko esmu akadēmiski mācījusies. Vispirms es sāku apmācīt vecākus, kā pareizi un droši bērnu nēsāt slingā. Pati nēsāju savu meitiņu slingā, daudzi man vaicāja, lai iemācu, tāpēc izgāju apmācību kursu un kļuvu par konsultanti, lai manas zināšanas nebalstītos tikai  tajā, ka esmu pati savu bērnu nēsājusi slingā. Šobrīd Latvijā ir tikai kādi pieci cilvēki, kas to dara, divas no tām mūsu skolotājas, kas savas zināšanas atvedušas no apmācību kursiem Vācijā.

Pēc tam palēnām mani piesaistīja dūlošana. Tas viss ir tik ļoti saistīts kopā – darbs ar sievietēm gan pirmsdzemdību laikā, gan pēc tam vismaz līdz bērniņa gada vecumam. Esmu arī zīdīšanas konsultante. Padomus un ieteikumus jau var sniegt arī mammas, kurām ir tikai sava pieredze, bet, kad papildus mācies, ir pašam vieglāk, jo daudz plašāks skatījums. Arī pārējie kolēģi – gan dūlas, gan zīdīšanas konsultanti – ir ļoti atsaucīgi, vienmēr var paprasīt, kāda ir citu pieredze, ja ar ko saskaries pirmo reizi.

AR LITU DUDELI-KRASTIŅU tikāmies lietainā dienā, tomēr arī tobrīd viņa izstaroja sirds siltumu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 16.Augusts, 2021 - 00:01

LIELS PALDIES Litai par līdzšinējo gādāšanu par LATVIJAS NĀKOTNI -- tās BĒRNIEM !

Šodienas latviešu bērni ir VIENĪGIE, DROŠIE mūsu TAUTAS ilgtermiņa izdzīvošanas GARANTI !!!!!

Lai pats DIEVS SVĒTĪ LATVIJU un LATVIEŠU TAUTU !!!!

Pievienot komentāru