Brīvprātīgie – liels pienesums Rūjienas attīstībai

- 26.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Rūjienā nereti uz ielas vai kādā pilsētas pasākumā izdzirdēsi pa kādai balsij, kas runā angliski, turciski vai vēl kādā citā valodā, taču, redzot uz krekliem Eiropas solidaritātes korpusa, Erasmus+ un jauniešu organizācijas «Ligzda» logo, top skaidrs, ka šie nav parasti tūristi, bet gan brīvprātīgie no citām valstīm, kuri palīdz organizēt jauniešu pasākumus. Sarunā ar Rūjienas multifunkcionālā jauniešu iniciatīvu centra vadītāju DAINU ROZI noskaidrojām, ko brīvprātīgie dara pandēmijas laikā, kā arī runājām par brīvprātīgo darbu un jauniešu pasākumiem Rūjienā.

Vai šobrīd ir kādi ierobežojumi nometnēm un brīvprātīgo darbā ar jauniešiem un bērniem?

Jā un nē. Tagadējie atvieglinājumi ļauj mums veidot nometnes ar 30 cilvēkiem grupā un nodrošināt interesantas aktivitātes, piesaistot brīvprātīgos jauniešus. Mūsu komandā ir gan vietējie Rūjienas jaunieši, gan Solidaritātes korpusa jaunieši no Igaunijas un Turcijas. Jaunieši vada nodarbības bērniem, īsteno savas idejas un ievēro drošības prasības par dezinfekciju un distanci. Esam ļoti piesardzīgi, bet tajā pašā laikā strādājam ar pilnu jaudu, lai piedāvātu bērniem un jauniešiem pašizpausmes un izaugsmes iespējas.

Cik Eiropas solidaritātes korpusa brīvprātīgo atrodas Rūjienā?

Pašlaik Rūjienā atrodas trīs brīvprātīgie. Margarēte Prūsa no Igaunijas darbojas jauniešu organizācijā «Ligzda» kā mediju speciāliste. Visus pasākumus, ko organizē jaunieši, viņa brauc  fotogrāfēt un liek mūsu sociālajos tīklos un mājaslapā, taču viņas galvenais uzdevums ir palīdzēt Rūjienā veidot interneta radio staciju. Mēs beidzot esam to atgriezuši atpakaļ jauniešu centrā, un, kad sāksies skola, jaunieši veiks pirmās pārraides. Mums arī ir paredzēti projekti un apmācības tieši par šo tēmu jaunatnes darbiniekiem un jauniešiem. Vēl Rūjienā ir turku meitene Kubra Akkaya, kura vēl līdz novembrim strādās senioru mājā, un Hasan Kesgin, kurš darbojas sociālās aprūpes centrā «Lode». Šis laiks jauniešiem ir liels izaicinājums un iespēja, kad apgūt arī jaunas prasmes darbā ar senioriem, ievērojot ierobežojumus.

FOTO no nometnes kopā ar brīvprātīgajiem. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru