Budžets iedzīvotāju labklājības celšanai

- 29.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Krišjāņa Kariņa valdība vienojusies par 2022. gada budžetu, tostarp paredzot nozīmīgus papildu līdzekļus – 696,8 miljonus eiro – virknei prioritāru pasākumu valsts drošības, veselības aprūpes, izglītības, iekšlietu un vēl citās jomās.

Daļa tēriņu paredzēta arī iepriekš pieņemto lēmumu un saistību izpildei. Nākamā gada budžets ietver Kariņa vadītās valdības skaidri paustu gatavību sniegt ne tikai iespējami labāko atbildi uz koronavīrusa pandēmijas radītajiem izaicinājumiem ekonomikai, bet arī veicināt tās izaugsmi pēc Covid-19.

Atbilstoši Ministru prezidenta solījumiem tiek turpināta darbaspēka nodokļu sloga samazināšana, un 2022. gadā paredzēts būtiski palielināt neapliekamo minimumu, kas būs jūtams ieguvums nelielo algu saņēmējiem, kā arī pensionāriem. Nākamā gada 1. janvārī neapliekamais minimums tiks paaugstināts līdz 350 eiro, bet 1. jūlijā – līdz 500 eiro mēnesī, kas nozīmē par 40 eiro mēnesī vairāk maciņā. Neapliekamā minimuma paaugstināšanas nodrošināšanai 2022. gadā plānots finansējums 93,8 miljoni eiro.  Būtiski, ka iedzīvotājiem neviens nodoklis netiks paaugstināts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru