A cappella svētki

- 5.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vokālā grupa Latvian Voices sestdien, 1. augustā, aicināja uz a cappella mūzikas svētkiem Valmierā. Ansambļu meistarklases tiek rīkotas jau ceturto gadu, bet šogad tās pirmo reizi tika translētas interneta tiešraidē ar mērķi a cappella svētkus sarūpēt ne tikai meistarklašu dalībniekiem klātienē, bet arī Latvijas un ārzemju klausītājiem tiešsaistē.

Vokālās grupas Latvian Voices pārstāve un mākslinieciskā vadītāja LAURA JĒKABSONE stāsta: «Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem festivāla klātienē bija kādas trīs reizes mazāk dalībnieku. Tur bija vīru ansamblis Karma no Ropažiem un Jelgavas sieviešu vokālais ansamblis Guns, protams, arī daži teju ikgadējie festivāla apmeklētāji. Tas sanāk, ka kopā ar Latvian Voices komandu bijām 30 cilvēki. Meistarklases bija iespējams vērot arī interneta tiešraidē, tāpēc skatītāju skaits dienas laikā varēja būt neierobežots. Mums bija arī tāds mērķis – atļaut cilvēkiem ieskatīties tajā, kas pie mums notiek, bez braukšanas klātienē. Tas varbūt iedvesmos braukt nākamgad, jo esam ar cerību, ka tad jau būsim atpakaļ ierastajās sliedēs.

Mūsu meistarklases ir orientētas uz zināšanām, ko mēs kopā ar meitenēm esam ieguvušas jau 11 gadus, braucot pa Latviju un muzicējot. Šis ir padziļināts ieskats tajā, kā muzicēt, izmantojot tikai un vienīgi savu balsi, konkrētāk – kā muzicēt grupā, izmantojot savu balsi. Muzicēt var ne tikai mums visiem jau zināmā stilā, bet arī citos – popmūzikas, džeza, pat estrādes mūzikas stilā. Kā zināms, bītbokss (beatbox) jeb mutes perkusija, arī ir veids, kā muzicēt ar balsi. Cenšamies pievērst uzmanību tam, ka ir dažādība.

LATVIAN VOICES kopā ar īpašo viesi Jāni Strazdiņu. Edgara Vaivada foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru