Ceļa locītavas endoprotezēšana ar jaunākās paaudzes aprīkojumu

- 24.Marts, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcā veikta pirmā ceļa locītavas endoprotezēšana, izmantojot jaunākās paaudzes Aesculap navigācijas sistēmu OrthoPilot. Gadā vidēji slimnīcā tiek izdarītas 110 – 120 ceļu locītavas endoprotezēšanas operācijas. Pie tik intensīvas iekārtu noslodzes pirms 20 gadiem iegādātā Aesculap navigācijas sistēma joprojām ir strādātspējīga, bet fiziski un morāli novecojusi.

Sistēmas jaunākajai versijai, kā uzskaita Traumatoloģijas nodaļas virsārsts Aivars Baurovskis, ir virkne priekšrocību: tās programma precīzāk nomēra augšstilba un apakšstilba kaulu bojājumus, izmēra un vizuāli attēlo operācijas gaitu un ļauj pārliecināties, ka operācija norit pēc plāna. «Mēs ar ortopilotu labi sastrādājamies,» apliecina dr. A. Baurovskis, «iekārta seko manām darbībām, kuras visas tiek dokumentētas. Ieraksti saglabājas digitāli, un varam tos izdrukāt un pievienot pacienta izrakstam.»

Tāpat par sistēmas priekšrocību viņš nosauc tās kompaktumu, ērto vadāmību, iespēju veikt vairākas darbības, nemainot instrumentus. Tas savukārt nozīmē, ka māsām operācijas laikā vairs nav jāpārcilā instrumentu kastes un mazāk instrumentiem nepieciešama sterilizācija.

PIRMS NĀKAMĀS CEĻA LOCĪTAVAS ENDOPROTEZĒŠANAS OPERĀCIJAS: dr. Aivars Baurovskis (vidū) ar kolēģi dr. Ivaru Zvīguli un operācijas māsu Jānu Ciguzi. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru