Ceļo, atklāj un iepazīsti!

- 7.Oktobris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Izzināt, pētīt, noskaidrot, meklēt, apzināt... Varētu sameklēt vēl citus darbības vārdus, ar kuru palīdzību pateikt, kā iegūt informāciju par sev tuvāku vai tālāku vietu. Skolas regulāri saņem dažādu konkursu piedāvājumus skolēniem, kas atšķiras gan pēc satura, izpildījuma nosacījumiem, gan formas. Un katram skolotājam ir izvēles iespēja uzrunāt savus audzēkņus, ieinteresēt, motivēt, būt koordinatoram vai konsultantam. Man kā ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājai tuvāki ir šo mācību priekšmetu specifikai atbilstoši konkursi, neizslēdzot arī vēsturisko piesitienu, jo visam jau pamatā ir vēsture.

Īpaši ir bijuši motopiedzīvojumu kluba «ApPasaule» sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju organizētie pasākumi — konkurss «Atklāj man Āfriku», «Īsto Ameriku meklējot».

Uzmanību pievērsa «ApPasaules» un divu ratu brīvskolotāju Mārtiņa Sila un Andža Ūbeļa sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu izsludinātais konkurss «Skolēn, atklāj Latviju!»,  mudinot apzināt Latvijā vietas, dažāda rakstura objektus, notikumus, par kuriem nav informācijas tūrisma bukletos vai arī tā ir ļoti skopa, tos aprakstot, norādot atrašanās koordinātas un dodot uzdevumu kluba «ApPasaule» biedriem, kuri vasaras motoekspedīcijā to izpildītu.

No Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas konkursā aktīvi iesaistījās Ričards Edijs Štibe, un iepriekšējās nedēļas nogalē Mārtiņš Sils ar četriem kluba biedriem izbrauca Ričarda sastādīto maršrutu, izpildot uzdevumu, bet vēlā pēcpusdienā tikāmies Valmierā.

ŠIS MOCIS kopā ar Mārtiņu Silu jau izbraucis 70 pasaules valstis,  pēc diviem gadiem plānots apbraukt Austrāliju. No kreisās: kopā ar Mārtiņu skolotāja Anda Asafreja, Ričards Edijs Štibe un Lauris Buls.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru