Ceturtās māsas spīvā simtgade

- 8.Decembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Viena no simboliskām veltēm, ko Somija sev dāvā apaļajā jubilejā, ir Veines Linnes leģendārā romāna Nezināmais kareivis jau trešā ekranizācija. Jācer, ka atšķirībā no abām priekštecēm tai atradīsies vieta mūsu kinoteātros vai vismaz Latvijas Televīzijā.

Varbūt pašas Somijas — mūsu, baltiešu, «ceturtās māsas» ar veiksmīgāku likteni un tāpēc «pilnu» valstisko simtgadi — kultūras sakaru veidotāji un diplomāti panāks pretim Linnes radīto varoņu latvisko cienītāju cerībai? Lai mums nav izmisumā jāgrābstās pa krievu pirātportāliem…

Kārtējo reizi Tuntematon sotilas kļuva par vislielāko summu prasījušo filmu valsts kinoindustrijas vēsturē (7 miljoni eiro), lentei būs arī TV četru sēriju versija. Karš vienmēr ir pārāk dārgs — pat tikai uz ekrāna. Tomēr somu filmdari un viņu finansētāji pamatoti lēma, ka valsts simtgadei ir vajadzīga šāda «sena dziesma jaunās skaņās». Tajā vēlreiz tiek cildināti Turpinājumkarā (1941-1944, sākās ar Austrumkarēlijas atkarošanu) it kā veltīgi cīnījušies un kritušie kareivji, viņu izturība un spīts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru