Cik maksā baravikas?

- 24.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ne velti sēņošanu dēvē par latviešu nacionālo sporta veidu – tik daudz kaislību izraisa reti kura cita brīvā laika nodarbe. Valmieriete MĀRĪTE ĀBOLIŅA ir tirgotāja Valmieras tirgū jau vairākus gadus. Liesma devās ar viņu aprunāties par sēņu laiku. 

Ir vērts pieminēt, ka, ja neskaita ar vitamīniem un minerālvielām bagātinātos ēdienus, tad sēnes ir vienīgais produkts, kas nenāk no dzīvnieku valsts, bet satur D vitamīnu. Sēnes, līdzīgi kā cilvēki, atrodoties saules gaismā, spēj sintezēt D vitamīnu. Tiesa, sēnes spēj radīt tikai vitamīnu D2. Dzīvnieku valsts produktos ir atrodams vitamīns D3, ko mēdz uzskatīt par vērtīgāku.

Mārīte pirms divām nedēļām sākusi lasīt apšu bekas un šonedēļ – baravikas un bērzlapītes. Sēnes lasa agri no rīta viena pati. «Vakar cēlos pulksten trijos naktī. Uz mežu, kas ir 10 kilometru attālumā, braucu ar savu velosipēdu, tur nokļuvu ap pulksten četriem no rīta. Ja tu mežā nebūsi pirmais, tad nevienu sēni nedabūsi!» Baravikas augot ik pa diennakti. «Šodien nolasu, un rītdien jau atkal tās ir izaugušas. It sevišķi labi tās aug, kad mežā ir nolijis  lietus. Ja mežs ir sauss, tad nekas neaug.»

MĀRĪTE ĀBOLIŅA. Valmieras tirgū tirgojot pašas lasītās sēnes. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru