Cilvēkiem ir jāmācās ķiķināt

- 12.Jūnijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Valmierietis ZUARGUSS ZARMASS, kurš šobrīd dzīvo Rīgā, ir mācību tīkla Human veidotājs. Liesma uzaicināja Zuargusu uz sarunu, kuras sākumā uzzināju, ka Zuarguss nedzer zaļo tēju un kafiju, jo tas slikti ietekmē viņa koncentrēšanās spējas. 

Uzaudzis Valmieras drāmas teātrī, jo viņa mamma bija aktrise un tēvs rakst­nieks, režisors 

«Nekad neesmu sevi identificējis kā kultūras cilvēku, kaut man ir izdoti divi mūzikas albumi. Man bērnībā ļoti paveicās, ka esmu bijis tajā kultūras vidē, kas bijusi saistīta ar teātri un manas mātes draugiem, tur bija daudz aktieru. Tā ir mana atmiņa par bērnību. Plus vēl ļoti daudz futbola un grāmatu. Slimoju daudz un kaudzēm lasīju grāmatas. Viena Džeka Londona grāmata tika izlasīta vienas dienas laikā.»

Absolvējis Valmieras Viestura vidusskolu

«Neatceros, kurā gadā, bet biju pirmo reizi uz šīs skolas absolventu salidojumu. Tas bija ļoti jautrs pasākums. Es negaidīju, ka būs sabraukuši tik daudzi bijušie klasesbiedri. Par šo skolu man ir ārkārtīgi labas atmiņas. Man ir paveicies ar to, ar tā laika direktori, dažiem skolotājiem un klases audzinātāju. Milzīgu lomu spēlē klases audzinātāja un skolas direktore.»

Vienu gadu pēc vidusskolas absolvēšanas strādājis laikraksta Liesma redakcijā 

«Liesmai ir ārkārtīgi spēcīgi laba īpašība – tā ir stabilitāte. Tā ir fantastiski stabila, un tā ir milzīga vērtība. Liesmas kolektīvā jutos cilvēcīgi, tas ir ļoti forši. Vispār viena no lielākajām atslēgām, kas mums pasaulē ir, – tā ir cilvēcība. Šeit bija iespēja ļoti daudz ko mācīties, un man tas patika. No Liesmas devos prom, jo pārvācos no Valmieras uz Rīgu, man bija, teiksim tā, nemiera gars.»

Pastudējis Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē Žurnālistikas nodaļā

«Tur man bija milzīga vilšanās. Tikai vienu gadu tur pastudēju.»

ZUARGUSS ZARMASS. Kādā no konferencēm. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru