Cilvēks, kuram patīk zīmēt

- 19.Februāris, 2021
Viesis
Laikrakstā

28. janvārī Valmieras domes sēdē tika apstiprināti Valmieras pilsētas pašvaldības projektu konkursu rezultāti bērnu un jauniešu nometņu rīkošanai, kultūras norišu īstenošanai un aktīva, sportiska dzīvesveida popularizēšanai. 

Atbalstīto kultūras projektu klāstā iekļauts arī Valmieras 5. vidusskolas profesionāli orientētās kultūrizglītības programmas jauniešu projekts «Pavasara svētki». Projektā iecerētas vairākas aktivitātes, tostarp – Valmieras 5. vidusskolas garāžas sienas zīmējuma atjaunošana kopā ar skolas absolventu, mākslinieku KRISTAPU AUZENBERGU. Liesma sazvanījās ar mākslinieku, lai uzzinātu vairāk par viņa dzīves gājumu. 

Dzimis Valmierā 

Visu bērnību dzīvoju Mujānos, netālu no Kocēniem. Dzīvojot pa laukiem, biju ļoti daudz pie dabas. Lielāko bērnības laiku, kad mani sauca spēlēt kariņus,  es labāk sēdēju pie lapas un zīmēju, vairāk arī sapņoju. Protams, parotaļājos arī, bet brālis vairāk dauzījās. Pirmais zīmējums bija standarts – punktiņš, punktiņš, komatiņš un aplītis – sanāk cilvēciņš, pēc tam viņus apģērbu. Zīmēju visu, ko biju redzējis multfilmās, iespaidojos arī no vecajiem žurnāliem, piemēram, «Dadzis». Laukos mums kaimiņos dzīvoja vecāsmātes draudzene – kundze, viņai mājās bija daudzas interesantas grāmatas, par kurām priecājos, un arī no tām iespaidojos savos zīmējumos. Latvijā parādījās mikimauši, es sāku zīmēt komiksus uz rūtiņu lapām, ļoti aizrāvos. Dažus rūtiņlapas komiksus brālis Salacgrīvā skolā pa kluso, man nezinot, pārdeva vai kaut kā izdevīgi «ieguldīja».

PROCESĀ, kad Kristaps zīmēja karikatūru meitenei kādā lielveikala pasākumā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru