Copes dārgumu lāde mašīnai uz jumta

12.Oktobris, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Rudens ir lielo līdaku laiks, pa starpu ezerā var patrāpīties arī kāds apmēros un svarā ronāks kaulacis, tātad arī zandartiem jābūt gataviem. Vārdu sakot, kārtīgam copes vīram oktobrī – un ne tikai – allaž jābūt klāt vismaz pāris spiningu kātiem; ja uz copi tiek braukts vismaz divatā ar vienu auto, tad ļoti svarīgi ir līdz ūdeņiem un atkal atpakaļ neskartus nogādāt varbūt pat pusduci spiningu kātu. Protams, tā pati problēma arī karpiniekiem un vēl citiem makšķerniekiem.

Te nu variācijas ir vismaz trīs. Pirmā – pliki kāti izjauktā veidā lieliski sarūmējas būvniecības lietu veikalā par simbolisku cenu pirktos plastmasas kanalizācijas cauruļu posmos, kurus iespējams arī aizkorķēt no abiem galiem. Šajā gadījumā spoles jātransportē atsevišķi. Otrā iespēja – iegādāties jau par nopietnu naudu makšķernieku veikalā stingra materiāla (nejaukt ar mīkstajiem kātu/spoļu koferiem!) spiningu kātu un spoļu čeholu, līdzīgu medību ieroča čeholam. Tādā bez problēmām pat pusizjauktā stāvoklī (vien ar noņemtām spicītēm, taču ar spolēm pie kātiem) spiningu kātus, pat pusduci, var pārvadāt bez bēdas ko vērtīgu salauzt. Kur tādu kātu sargu likt, to jau ekipāžas galvenais stūrmanis izvēlēsies pats: var jumta kastē ievietot, bet var arī auto salonā. Trešais variants ir kārtīga koka amatnieka jaunrade, par to šoreiz Vīru lietām uzrakstījis Dižmednieks, kuru savējie noteikti atpazīs pēc iniciāļiem M un Z. Lūk, viņa vēstījums!

«Saudzējam kātus!

Var daudz diskutēt, kas makšķerei ir galvenais – āķis, aukla, pludiņš vai kāts? Manas paaudzes makšķernieki savas gaitas pie ūdeņiem parasti sāka ar tuvējā lazdu krūmā nogrieztu kātu. Tagad gan laikam jebkurš sevi cienošs tēvs savam puikam nopirks veikalā vismaz lētāko plastmasa kātiņu. Un labi vien ir, ka puika skraida gar upmalu, nevis silda degunu mobilajā telefonā! Kāti veikalā ir dažādās cenās, bet skaidrības labad atzīšos, ka man nav kātu par 200 eiro gabalā. Tomēr kaut kādu naudiņu tie katrs maksā, un, ja kāds salūst, cieš ģimenes budžets. Salaužot kātu cīņā ar lielu zivi, protams, seko varoņeposam līdzīgs stāsts, ar kuru makšķernieks lepojas ģimenes vai draugu lokā. Bet pat titulēti makšķernieki atzīst, ka kātus visvairāk sabojā transportējot. Par šādiem gadījumiem, protams, labāk citiem nezināt.

SĀNSKATS. Kaste atvērtā veidā uz auto jumta. Kastes izgatavotāja arhīva foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru