Dabas skaitīšanas otro sezonu aizvadot

- 9.Janvāris, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Ar Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) organizētu preses konferenci, kas decembrī notika Dabas muzejā Salaspilī, noslēdzās dabas skaitīšanas otrās sezonas lauku darbi. Pērn apsekoti aptuveni 500 tūkstoši hektāru Latvijas teritorijas, kā arī 32 hektāri ezeru un teju 10 tūkstoši hektāru upju. Šiem darbiem 265 cilvēki (to skaitā 250 eksperti) tērējuši 38443 darba stundas. Līdz jaunās lauka sezonas uzsākšanai nu notiek iegūto datu apkopošana un pārbaude.

Maz bioloģiski augstvērtīgu mežu

Puse no apsekotajām teritorijām ir ar mežu segumu. Diemžēl tieši par mežiem pērn projekta ietvaros veiktie novērojumi iepriecinošu ainu nerādot, jo ļoti maz ir bioloģiski augstvērtīgu mežu. Pat dabas pētniekiem līdz šim šķitis, ka to ir krietni vairāk.

DAP mežu biotopu eksperte SANDRA IKAUNIECE: «Vērtējot mežu blīvumu, liekas, ka mums vajadzētu būt visam labā kārtībā, arī ar mežu biotopu kvalitāti. Bet meža dienesta dati liecina, ka mums vairāk nekā 50 procenti mežu ir līdz 50 gadu vecumam, ko gan citviet pasaulē nemaz par mežu nesauc. Tagad iegūtie dati parāda, ka liela daļa mežu ir labas (47,6%), vidējas (39%) un zemas (5%) kvalitātes. Bet tikai 8,4% vērtējami kā izcilas kvalitātes biotopi. Turklāt šis biotopu veids ir ļoti izkaisīts un sadrumstalots, kas neveicina tajos esošo reto un jūtīgo sugu ilglaicīgu pastāvēšanu.»

KĀRTĒJO BIOTOPU VĒRTĒJOT. Mežu biotopu eksperte Sandra Ikauniece. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru