"Daibe" – ar SEB bankas finansējumu

- 21.Jūnijs, 2022
Laikrakstā

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO saņēmis SEB bankas finansējumu 4 miljonu eiro apmērā bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas Daibe būvei.

Tajā plānots pārstrādāt bioloģiski noārdāmos atkritumus, kas rodas no sadzīves atkritumiem, dalīti vāktu dārzu un parku atkritumiem, dalīti vāktiem pārtikas atkritumiem, savukārt pārstrādes procesā tiks iegūts komposts un kā blakus produkts tiks iegūta biogāze, ko paredzēts izmantot siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai. Projekta kopējās izmaksas ir 9,6 miljoni eiro – līdz ar SEB bankas finansējumu projekts tiek līdzfinansēts arī no ES Kohēzijas fonda.

Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcu Daibe paredzēts pabeigt līdz 2023. gada 1. novembrim. Celtnieki jau sākuši būvēt sadzīves ēku rūpnīcas apkalpojošam personālam, paralēli norit atlikušo būvprojektu risinājumu izstrāde un saskaņošana. Jūlijā būvnieki plāno uzsākt ārējo inženierkomunikāciju, teritorijas laukumu un nojumju izbūvi.

Par jaunā projekta uzsākšanu gandarīts pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: «Attīstot ZAAO pakalpojumus, rūpējoties par klientam pieejamo pakalpojumu daudzveidību, mūsu uzņēmumam ir būtiski pilnveidot atkritumu pārstrādes posmu. Konkrētā projekta realizācija ir solis, lai piedāvātu Vidzemes iedzīvotājiem iespēju dalīti vākt bioloģiskos atkritumus. Šis projekts ir nozīmīgs arī Latvijas mērogā, lai kopīgi sasniegtu aprites ekonomikas mērķus.»

SEB bankas finansējumu komentē tās valdes loceklis Arnis Škapars: «Banka ir finanšu partneris dažādu biznesa virzienu un nozaru uzņēmumiem visā Latvijā, nemitīgi palielinot biznesa kreditēšanas apjomu. Šā gada pirmajos piecos mēnešos mazajiem un vidējiem uzņēmumiem esam izsnieguši aizdevumus kopumā 87,2 miljonu eiro apmērā, kas ir par 4,5 % vairāk, nekā salīdzinot ar šādu pašu periodu pirms gada. Īpaši nozīmīga mums ir ilgtspējīgu iniciatīvu un biznesa ideju realizēšana, kas veicina aprites ekonomikas attīstību un mudina cilvēkus mainīt savus ikdienas paradumus. Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas Daibe izveide Vidzemes reģionā ir solis šajā virzienā. Tāpat arī jāuzsver uzņēmuma ZAAO kvalitatīvā pārvaldība. Tas ir būtisks aspekts, kas palīdz bankai daudz vieglāk piešķirt finansējumu visai sarežģītiem projektiem.»

Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas Daibe projekta vizualizācija.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru