«Daivai» – jau trešā balva konkursā «Sējējs»

- 12.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nesen Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, godināja Zemkopības ministrijas prestižā konkursa «Sējējs 2019» laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus. Nominācijā «Gada veiksmīgākā kopdarbība» konkursa Laureāta gods tika LPKS «LATRAPS» no Jelgavas novada, bet veicināšanas balvas – LPKS «Daiva» no Rūjienas novada un LPKS «Viļāni» no Viļānu novada. 

Kad «Liesma», turpinot gadiem ilgo tradīciju – ražas laikā paviesoties LPKS «Daiva», šovasar augustā pabija ražošanas bāzes pagalmā, tur vārda tiešajā un pārnestajā nozīmē gāja karsti: jaunās ražas kravu vedēji, gaidot savu kārtu uz svariem un graudu nodošanu pirmapstrādei, bija izveidojuši rindu vairāku simtu metru garumā, bet LPKS «Daiva» valdes priekšsēdētājs ARNIS ĶIBERS mums teica:  «Tādā tempā «Daivā» mēs vēl nekad neesam strādājuši. Spējam tik uzņēmuma iekārtas darbināt dienu un nakti, lai, neradot sastrēgumus zemniekiem, varētu visu izaugušo operatīvi pieņemt, izkaltēt un glabātavās pie vietas nolikt. Neslēpšu, ka ir ko galvu palauzīt, kur visu to izvietot, jo ražas šogad mums ir ne pa jokam. Piemēram, vidējā ražība ziemas kviešiem mūsu kooperatīva graudkopjiem ir virs 6 tonnām no hektāra, bet labākajiem pat 7 un 8 tonnas no hektāra. Arī auzām, kuras pašlaik intensīvi vācam, ir izcilas ražas – virs 5 tonnām no hektāra. Kaut ko tādu savā kooperācijā piedzīvojam pirmo reizi!» Arni, pēc tik intensīvas sezonas ir tikai loģiski, ka, pretendējot uz konkursa «Sējējs 2019» Laureāta godu nominācijā «Gada veiksmīgākā kopdarbība», nepalikāt bez ievērības. Cik reizes «Daiva» jau ir piedalījusies Latvijas lauksaimnieku «Oskara» ceremonijā? Ko, jūsuprāt, nozarei, kooperācijai un zemniekiem dod šāda spēku un prasmju samērošana? Pirmo reizi uz «Sējēja» titulu pretendējām 2002. gadā, un arī toreiz prestižās balvas nominācijā par kooperāciju bija pieteikts «LATRAPS».

NOMINANTI. Konkursa «Sējējs» nominācijā «Gada veiksmīgākā kopdarbība» nominēto lauksaimniecības kooperatīvu vadītāji kopā ar zemkopības ministru. Arnis Ķibers – pirmais no kreisās. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru