Darbs informācijas tehnoloģiju nozarē

- 9.Oktobris, 2020
Viesis
Laikrakstā

LAURIS IGAUNIS ir SIA «Wunder Latvia» programmētājs. Tas ir starptautisks uzņēmums, un lielākā «Wunder» filiāle darbojas Somijā, vēl ir filiāles arī Igaunijā. Savukārt Latvijā ir nu jau trīs biroji – lielākais no tiem Valmierā, vēl ir Rīgā un arī Rēzeknē. 

Kāds ir tavs ceļš līdz Valmierai? 

Mani atveda studijas. 2011. gadā ar pārliecību, ka informācijas tehnoloģijas studēšu RTU vai LU, iesniedzu dokumentus arī Vidzemes Augstskolā, un tā arī te atnācu un paliku. 

Vidzemes Augstskola tevi labi sagatavoja darba tirgum? 

Sāksim ar to, ka, uzsākot studijas, svarīgi ir saprast, vai studiju virziens ir domāts tev, kā arī jāizprot, kāda būs tālākā rīcība pēc iegūtā grāda. Piemēram, ja nepatīk datori, tad kāpēc studēt IT? Man tas bija loģisks lēmums, jo jau vidusskolā interesēja IT. Protams, ir studenti, kuri, izvēloties sev nepiemērotas studiju programmas, studiju procesā izprot šo novirzienu un kļūst par labiem speciālistiem. 

Vidzemes Augstskolas studiju programma deva ieskatu tajā, kas slēpjas zem vārdiem «informācijas tehnoloģijas». Ļoti nozīmīga ir prakse, bet viss atkarīgs no tā, ar kādu mērķi prakse tiek īstenota. Jau atkal ir jāsaprot, vai ir vēlme tikai ķeksīša pēc iziet praksi vai arī to uztvert kā savu nākamo darba vietu, kā tas ir manā gadījumā. Jau sešus gadus strādāju «Wunder» – ceturtā kursa sākumā tā kļuva par manu darba vietu. Pa šiem gadiem esmu tiešām daudz ko apguvis un iemācījies. Tas, ko māca augstskolā, jau ir tikai ieskats tajā visā pasaulē, un tas ir tikai normāli, jo visu pa šiem četriem gadiem iemācīties nav reāli. Un arī tas, ko es daru, ir tikai maza daļa no plašās jomas. Varētu teikt, ka IT ir kaut kas neaptverams, jo tur ir ļoti daudz ko darīt – vari būt datortīklu administrators, IT pakalpojumu vadītājs, programmētājs... Un vēl, un vēl. 

LAURIS IGAUNIS. Foto no privātā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru