Darbu daru ne jau naudas dēļ

- 29.Jūnijs, 2022
Laikrakstā

IEVA UPĪTE, meitene ar tik skaistu, latvisku vārdu un uzvārdu, ir slaida, trausla četrdesmitgadniece, kura īsti latviskā neatlaidībā un ar šķietami neizsīkstošu enerģiju frizieres darbā pavadījusi 20 gadus.

Viņu pazīst Rūjienas, Cēsu, Valkas pusē un, pats par sevi saprotams, Valmierā un visā tās plašajā apkārtnē. Viņa strādā leģendārajā Valmieras frizētavā «Šarms», kas, būdama pašā pilsētas sirdī un izdzīvojusi dažādus laikus un pārmaiņas, ir pratusi saglabāt gan pati savu šarmu, gan dāvā to ikvienam, kurš smaržu mākonī no frizētavas iziet ar skaistām matu lokām vai akurātu griezumu. «Šarms» ir frizētava, kuru apmeklējušas vairākas paaudzes, un tas strādā joprojām, pateicoties arī tādai frizierei kā Ieva. Lai gan Ieva ir tāda pati pašnodarbināta persona kā daudzi citi mazie uzņēmēji, kas uzcītīgi strādā, gādājot sev iztikšanu, viņa tomēr nav gluži parasta friziere.

– Kas ir tā būtība, kāpēc es to daru? Tā man ir sirdslieta, nevis tikai, lai nopelnītu. Man patīk dot cilvēkiem prieku, pacelt viņus emocionāli.

Es vienmēr esmu meklējusi, kā sevi pilnveidot, kā vēl vairāk izpausties, tā man sanāca sadarboties ar pansionātiem. Pirmais man bija Lodes pansionāts pie Igaunijas robežas. Es pati piezvanīju, pajautāju, vai viņiem ir vajadzīgs frizieris, sataisījos ceļam, aizbraucu. Padomā, tas ir kopā gandrīz simt kilometru! Tur mani sagaidīja kolosāls vīrietis, direktors. Tur, protams, nesolīja tādas naudas, kādu var nopelnīt pilsētā, bet es gribēju, es vienalga biju gatava strādāt. Ierādīja man nelielu būcenīti, kurā es varu darboties, un viss, es sāku!

IEVA UPĪTE darbā. I. Fērmanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru