Darīt savu valsti drošāku

- 17.Jūnijs, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Vakar Valmierā, Vienības laukumā, notika svinīgā ceremonija, kurā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera amatā stājās pulkvedis Gunārs Kauliņš, nomainot līdzšinējo brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu.

Pasākumu atklāja Latvijas aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks: «Paldies visiem, kas šeit sapulcējušies, jo mums šodien ir svinīgs notikums – Vidzemes brigādei Valmierā mainās komandieris. Liels paldies pulkvedim Marekam Ozoliņam par visu to, kas līdz šim ir darīts, lai veicinātu mūsu kaujas spējas, valsts un Vidzemes drošību. Es lepojos ar Latvijas Zemessardzi (ZS) un šodien varu teikt, ka ļoti lepojos arī ar mūsu Vidzemes 2. brigādes zemessargiem. Šajos pēdējos gados ir daudz kas padarīts, pateicoties tam, kā jūs visi kopā ar savu pulkvedi esat strādājuši, – mums šeit ir jauna mehanizācija ar haubicēm pie Valmieras, ir attīstība pie Gulbenes un Stāmerienā, ir izaugsme gan Vidzemē, gan, protams, arī citās brigādēs. Vidzemes brigāde arī ir bijusi pirmā, kas sekojusi manam lūgumam un rīkojumam veicināt kiberaizsardzību, jo mēs esam moderna armija, moderna ZS, un kibervienības ir būtiska mūsu aizsardzības sastāvdaļa. Šeit Valmierā es redzu, ka 2. brigādei veidojas ļoti laba sadarbība ar Vidzemes Augstskolu. Es ļoti gribētu redzēt arī to, lai tuvākā gada laikā vai nedaudz ilgākā periodā visās ZS brigādēs būtu šīs kibervienības, jo mums jāiet laikam līdzi un jāizmanto visas tās iespējas, ko dod mūsu asimetriskās spējas padarīt savu valsti drošāku, savu ZS un Bruņotos spēkus (BS) spēcīgākus.

ESMU GATAVS STĀVĒT UN KRIST PAR LATVIJU, – saņemot 2. Vidzemes brigādes karogu no aizsardzības ministra rokām, zvēr jaunais brigādes komandieris Gunārs Kauliņš. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru