Darot darbu pēc vislabākās sirdsapziņas

- 19.Maijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra PIRMSSKOLA šogad svin 35 gadu jubileju. Tolaik, 1986. gadā, Valmierā, Jumaras ielā, tika uzbūvēts jauns un moderns bērnudārzs «Valmieras pilsētas 4. bērnudārzs – mazbērnu novietne», kas 1997. gadā mainīja statusu un nosaukumu uz Valmieras pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde «Bitīte». 

Šis ir viens no pirmajiem dārziņiem Vidzemē, kur tika uzņemti bērni ar speciālām vajadzībām. Sākotnēji tie bija bērni ar redzes traucējumiem, bet vēlāk arī bērni ar cita veida traucējumiem un saslimšanām. 35 gadu laikā iestāde ir augusi un būtiski pilnveidojusi savu piedāvājumu, lai ikviens bērns, kuram ir nepieciešams kāds speciāls atbalsts, to saņemtu. Līdz ar speciālās izglītības reformām valstī 2018. gadā bērnudārzs tika apvienots ar Valmieras vājdzirdīgo bērnu vidusskolu – attīstības centru un nosaukums no «Bitītes» mainīts uz «Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs». Attīstība dārziņā ir redzama.

Patlaban bērnudārzs piedāvā izglītības un veselības atbalsta pakalpojumus bērniem ar dažādām speciālām vajadzībām – gan ar jauktiem attīstības traucējumiem, redzes traucējumiem, dzirdes traucējumiem, gan arī garīgās attīstības traucējumiem dažādās smaguma pakāpēs. Kolektīva darbu un atbalsta iespējas bērniem novērtē ne tikai valmierieši, bet arī ģimenes no tālākām vietām. Skolotājas zina stāstīt, ka vairākas ģimenes no citām pašvaldībām – Balviem, Rīgas, pat Ventspils – ir pārcēlušās uz dzīvi Valmierā, lai tikai bērns varētu nākt dārziņā. «Mēs uzņemam ikvienu bērnu, kuram ir nepieciešams atbalsts. Priecājamies par katru, kuram varam palīdzēt. Visgrūtākie bērni un vissarežģītākās situācijas ir mūsu vislabākie skolotāji.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru