Demonstrējums par pienkopību ar robotu turpinās

- 28.Oktobris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pirms gada Burtnieku novada Rencēnu pagasta z/s «Mareņi» notika Latvijā pirmā Lauku diena par pienkopības priekšrocībām, strādājot ar slaukšanas robotu. Aizvadītajā nedēļā saimniecībā atkal ieradās lauksaimnieki, jo tur turpinās LLKC pērn iesāktais divu gadu demonstrējums «Slaucamo govju apsaimniekošanas un ēdināšanas nozīme piensaimniecībā, kurā izmanto slaukšanas robotus».

Demonstrējumi – divpadsmit saimniecībās

Lauku diena, ievērojot Covid dēļ valstī noteiktos piesardzības pasākumus, vispirms notika Lizdēnu bibliotēkā. Pasākuma teorētisko daļu iesākot, LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja ANITA SILIŅA klātesošos iepazīstināja gan ar šā un vēl citu demonstrējumu būtību, gan arī ieskicēja tendences piena lopkopībā. Anita teica:

«Demonstrējumu programmā mums ir zinoši partneri no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Agroekonomikas institūta, Zemnieku saeimas, Liellopu, Aitu un Zirgu audzētāju asociācijām. Vienam mērķim – kvalitatīvākam darbam un nozares ilgtspējīgai attīstībai – ir apvienotas dažādas pieredzes, sākot no zemnieka līdz zinātniekiem. LLKC, izmantojot šo sadarbības iespēju, jau ierīkojusi demonstrējumus dabā 12 dažādās vietās, plānojam sākt vēl četrus jaunus demonstrējumus. No 12 jau esošajiem tie notiek zirgkopības, aitkopības, bioloģiskās piena lopkopības un vairākās piena lopkopības saimniecībās. Tas ir pamatoti, jo Latvijas lauksaimniecībā, kā zināms, vadošās ir graudkopība un piena lopkopība. Piena ražošanas saimniecības demonstrējumiem izraudzītas tā, lai atšķirtos slaukšanas tehnoloģijas. Demonstrējumi notiek saimniecībās gan ar slaukšanu karuselī, slaukšanas zālē, piena vadā, gan arī ar robotiem.»

LAUKU DIENĀ. «Mareņu» pārvaldniece Inga Liepiņa (no labās) izrāda saimniekošanas uzlabojumus. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru