Depo aicina pieteikties pārtikas ziedojumu saņemšanai

22.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

DEPO aicina pieteikties nevalstiskās organizācijas (ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu) Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rīgā un Valmierā ātri realizējamās pārtikas (piena produkti, olas, desas, maize, svaiga gaļa) saņemšanai. Pieteikties var, rakstot e-pastu uz partika@depo.lv. Tuvākajās trijās dienās SIA “DEPO DIY” jānoraksta un jāutilizē pārtika 42 000 eiro apmērā, kas bija iepirkta, ticot valdības solījumam, ka vakcinētajiem ierobežojumi nebūs un līdz ar to “zaļajā režīmā” varēs strādāt.

DEPO mārketinga direktors Rimants Jugans norāda: “Mēs ļoti labi saprotam smago epidemioloģisko situāciju valstī, taču DEPO kā uzņēmums jau laicīgi ir darījis visu, lai mazinātu Covid-19 ietekmi gan uz uzņēmumu, gan valsti kopumā. Mēs esam strikti ievērojuši epidemioloģiskos ierobežojumus, nodrošinot pat augstāku prasību, nekā valstī tika noteiktas, izpildi. Uzņēmumā 88% darbinieku ir ar sadarbspējīgu sertifikātu. Kopš 11. oktobra sadarbspējīgs sertifikāts ir 100% visiem klātienē strādājošiem darbiniekiem.”

Mēs jau kopš jūlija esam aktīvi aicinājuši valsts pārvaldi un ministrijas domāt par to, kā Latvijā dzīvosim rudenī un ziemā, lai netraumētu normālu valsts funkcionēšanu un lai izvairītos no ārkārtējās situācijas. Mēs strādājam visās Baltijas valstīs un ar savu pieredzi esam dalījušies dažādās darba grupās, aicinot savlaicīgi pieņemt tādus lēmumus, kas veicinātu maksimāli plašu sabiedrības vakcinēšanos.

Diemžēl tas netika sadzirdēts un šo savlaicīgi nepieņemto lēmumu rezultātā esam situācijā, kad smaga krīze ir ne tikai medicīnā, bet arī izglītībā, kultūrā, sportā, sabiedriskajā ēdināšanā, visos klātienes pakalpojumos, tai skaitā tirdzniecībā. Nozares, kuras aktīvi mudināja darbiniekus un klientus vakcinēties, strādāja “zaļajā režīmā” jau vairākas nedēļas, citas jau mēnešus. Diemžēl šīs nozares šobrīd ir slēgtas.

Klienti bija priecīgi un jutās droši, saņemot pakalpojumus “zaļajā režīmā” strādājošajos uzņēmumos. Tagad, lai apmierinātu savas ikdienas vajadzības, ir spiesti doties uz “sarkanajā režīmā” strādājošiem uzņēmumiem.

Tajā pašā laikā nozares, kas bija brīvi pieejamas nevakcinētai sabiedrības daļai, kurās arī darbinieku vakcinācijas līmenis ir krietni zemāks, var turpināt strādāt arī ‘lockdown’ laikā.

Sagaidām, ka valdība mums sniegs atbildi kāpēc:

  • vieni pārtiku drīkst tirgot, bet DEPO nevar,
  • vieni higiēnas preces drīkst tirgot, bet DEPO nevar,
  • vieni ziedus drīkst tirgot, bet DEPO nevar,
  • vieni dzīvnieku barību drīkst tirgot, bet DEPO nevar,
  • vieni auto riepas drīkst tirgot, bet DEPO nevar.

“DEPO nav būvmateriālu veikals – DEPO ir veikals mājai, dārzam, remontam. Mājas preces ir gan pārtika, gan higiēnas preces, gan dzīvnieku barība, gan ziedi un kurināmais – viss tas, ko citi veikali sarkanajā režīmā drīkst tirgot,” uzsver R.Jugans.

Šobrīd pēc DEPO aprēķiniem līdz ‘lockdown’ beigām, ja tas beigsies 14. novembrī, būs jānoraksta un jāutilizē:

  • pārtikas preces 400 000 eiro apmērā,
  • ziedi, augi, puķu sīpoli 400 000 eiro apmērā,
  • dzīvnieku barība 100 000 eiro apmērā.

Savukārt valstij par piespiedu kārtā norakstāmajām precēm uzņēmumam būs jāsamaksā nodokļos ~ 300 000 eiro.

Kopējie zaudējumi šajā periodā sasniegs vairāk kā 5 milj.eiro, tai skaitā algu nodokļos valstij būs jāsamaksā 1 milj. eiro.

Toties “dāsnais” FM maksimālais atbalsts vienam uzņēmumam ir 100 000 eiro, pie noteikuma, ja uzņēmums kvalificējas atbalstam. Bet tas ir maz ticams, jo nosacījumu saraksts un kritērijiem, kuriem ir jāizpildās - ir ļoti garš.

 

Papildu informācija:

Rimants Jugans

DEPO mārketinga direktors

marketings@depo.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru