Drošības, pašapziņas un smadzeņu jautājums

- 22.Septembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Ļoti nopietns politiskais zemteksts ir ieilgušajam, tehnokrātiskajam un ārēji garlaicīgajam strīdam par Latvijas Mobilā Telefona un Lattelecom ne-/apvienošanu. To apliecina (vienmēr tik flegmatiskā) vides un pašvaldību ministra pēkšņais emociju izvirdums šonedēļ, asi uzbrūkot abu uzņēmumu mazākuma akcionāram Telia.

Kaspars Gerhards (portālā diena.lv) skarbi pieteica līdz šim diplomātiski noklusēto: lēmums par sakaru uzņēmumu nākotni, kas valdībai jāpieņem 5. oktobrī, ir kļuvis par nacionālās pašcieņas jautājumu. Tāpēc lai nekādi lepnie aizjūras kungi necenšas komandēt suverēnas valsts telekomunikāciju politiku!

Protams, nacionāļu ministrs, divkauju terminoloģijā izsakoties, tikai pacēla cimdu, ko, publiski izaicinot mūsu valdību, tai pie kājām meta Ziemeļu un Baltijas valstīs dominējošais sakaru uzņēmums. Telia amatpersona laikrakstam Diena sniegtā intervijā (6. septembra numurā) biedēja Latvijas sabiedrību: ja uzņēmumus neapvienos, ziemeļnieki vairs to attīstībā neieguldīs nekādus līdzekļus. Viņi tad tikai «pumpēs» ārā dividendes, kas aizceļos uz kompānijas galveno mītni Stokholmā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru