Dzeja ir tā, kas mums dod spēku

- 23.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 17. septembrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā lieltelpā norisinājās Dzejas dienu Autoru vakars, kurā ar klausītājiem tikās dzejnieki Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Aivars Ustups, Juris Helds, Jānis Rokpelnis un Andris Akmentiņš un Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolniece Elīna Elizabete Runce (dzejas slama 2020 uzvarētāja). 

Pasākumu vadīja Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre Anita Apine un Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre Linda Grund­mane. Muzikālo pavadījumu nodrošināja mūziķi Gunārs Geduševs un Mārtiņš Roziņš. 

Pa dienu pirms Autoru vakara Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā norisinājās jauniešu meistardarbnīca Uzrakstīsim dzeju?, kuras laikā pēc katra dzejnieka biogrāfijas jaunieši par viņiem uzrakstīja darbus. Tos pirms katra dzejnieka uzstāšanās lasīja Linda Grundmane, izņemot vienu darbu, kuru klātienē lasīja Madara Dziļuma no Valmieras 5. vidusskolas 10. klases, bet par Elīnu Elizabeti nebija uzrakstīts šāds darbs, līdz ar to viņu aicināja uzstāties kā pirmo ar savu pašsacerēto dzejoli Atgriešanās atmiņās. Citāts no viņas dzejoļa nobeiguma: «Bet ziniet, ziniet, ko var izdarīt ar kaseti, bet nevar ar dzīvi? To var patīt atpakaļ... To var patīt atpakaļ līdz vietai, kur sākās manas utopiskās atmiņas. Jā... Kaut tā varētu arī ar dzīvi...»

AUTORU VAKARS. (No labās) Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolniece Elīna Elizabete Runce, dzejnieki Andris Akmentiņš, Agnese Rutkēviča, Daina Sirmā, Jānis Rokpelnis, Tamāra Skrīna, Aivars Ustups un Juris Helds. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri