Dzejas daiļrunātāja Ieva Reide

- 14.Jūlijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi, piedaloties daiļrunāšanas konkursā «Skatuves runa», guvuši augstus panākumus. Savās klašu grupās trīs audzēkņi ieguvuši augstāko pakāpi, astoņiem audzēkņiem 1. pakāpe un vienai audzēknei – 2. pakāpe.

Ieva Reide bija viena no tiem trim skolēniem, kas var lepoties ar augstāko pakāpi. Ieva šogad pabeidza teātra novirziena 11. klasi. Dzeja un lasīšana ir viņas aizraušanās.

Par to, cik ļoti dzeja Ievu ir aizrāvusi, stāsta viņas daudzkārtējā piedalīšanās dzejas daiļrunāšanas konkursā «Skatuves runa», it sevišķi sasniegtais rezultāts šī gada kārtā. «Jau pirmajā klasītē, kad mācījos Staicelē, sāku piedalīties «Skatuves runas» konkursos. Teikšu, ka bija diezgan labi panākumi,» agrīnos soļus konkursā atceras Ieva.

Šogad sakarā ar pulcēšanās ierobežojumiem un daudzu pasākumu atcelšanu arī «Skatuves runa» norisinājās tam netipiskā formātā. Agrāk tas notika, dzeju runājot žūrijai klātienē un līdzās esošajiem skatītājiem, dalībniekiem, bet šogad pasākums, pielāgojoties apstākļiem, notika video formātā. Dalībnieki paši nofilmēja, kā runā vienu dzejas un vienu prozas darbu, un piedalījās tikai ar šiem video. Ieva par formātu izsakās tā: «Sākumā domāju – būs foršāk, ka jāfilmē. Bet tas bija drausmīgi. Jo tad, kad tev ir žūrija, kad esi klātienē, tev ir tikai viena iespēja – aizej un norunā. Bija labi vai nebija – tas atkarīgs no tās vienas reizes. Tad, kad sēdi mājās, tu vari pārfilmēt visu laiku. Un ar katru reizi arvien vairāk nesanāk un ir sliktāk.»

IEVA REIDE kopā ar mājas mīluli Bruno. Foto no Ievas personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru