Dzejas un mūzikas izrāde «Ziemeļnieks» Valmiermuižas alus viesistabā

4.Novembris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Atzīmējot dzejnieka un fotogrāfa Jāņa Ziemeļnieka 125. jubileju, 3. decembrī plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā norisināsies Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde «Ziemeļnieks». Dzejas rindas ļaus aizmirst par ikdienas steigu, rosinot padomāt par vērtībām, laiku un mīlestību.

«Ziemeļnieks» ir otrā Mārtiņa Vilsona veidotā latviešu dzejas un mūzikas izrāde. Ziemeļnieks – multimākslinieks (dzejnieks un arī fotogrāfs) – 21. gs. radoša jauna cilvēka prototips, kas apsteidza savu laiku. Ziemeļnieka 125. jubilejas gadā tiek akcentēts patiesais vērtību nezūdamības likums dzīvē un mākslā.

Daļa lasītāju Ziemeļnieka dzeju dēvē par depresīvu, tomēr ir lasījuši, sajūsminājušies un raudājuši līdz ar viņu – par to, ka mīlestība paiet, ka mēs nemākam būt uzticīgi viens otram, ka «laimi» meklējam lietās, kur tā nevar būt. Par to, ka nemākam degt. Nemākam atdoties un sīknaudā izmainām mīlestību. Par sapņu un ilgu piepildījumu, kas paliek tāls un neaizsniedzams. Ziemeļnieks aicina uz pasauli ar augstākiem ideāliem, tīrākām vērtībām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri