Dzimtā valoda — iespēja ietaupīt?

- 29.Septembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Oficiālās ES valodas statuss un pilnvērtīga līdzdalība informācijas tehnoloģiju saturā un virtuālajā tīmeklī ir papildus garantijas tam, ka mūsu dzimtajai valodai ir spēcīgas saknes arī šajos laikos, kas pilni ar globalizācijas radītām iespējām, kārdinājumiem un riskiem. Tomēr tā joprojām šķiet tik trausla, tik viegli nomācama, piedrazojama svešās un spēcīgās ietekmēs.

Eiropas Valodu dienai, ko atzīmē 26. septembrī, veltītie daudzie pasākumi Latvijā aizpildīja visu šī mēneša otro pusi, dažiem turpinoties vēl oktobrī un līdz pat valstssvētkiem — tā delikāti apliecinot, cik svarīga mums, latviešiem, ir pašiem sava valoda, tās izaugsme un dzīvotspēja.

It īpaši nervozus, protams, valodas liktenis dara mūs, vārdu virteņu vērējus un tastatūras dauzītājus, kam dzimtā valoda līdzās visam citam ir arī darba rīks un iztikas avots. Iespējams, tieši tāpēc šopirmdien Latviešu valodas aģentūra, ko pārrauga izglītības un zinātnes ministrs, kārtējo reizi pulcināja žurnālistus, redaktorus un korektorus Daugavmalas gaismaspilī. Tur, stiklotās LNB smailes 11. stāva semināru telpā, dažādu nozaru lektori mūs nomierināja, pārliecinoši uzrādot latviešu valodas stiprumu — gan tehnoloģijās, gan eirobirokrātijā, gan svešumā dzīvojošo bērnu dzimtās valodas tālmācības stundās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru