Dzīvokļu trūkums ir nopietna problēma

- 14.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nezinu, vai šobrīd politiķi Rīgā saprot, ka dzīvokļu nepietiekamība ir ļoti nopietna problēma, kas pie mums pienāks pēc pieciem, desmit, piecpadsmit gadiem.

Ja paskatāmies vispār dzīvojamā fonda attīstību, tad esam ļoti pamatīgi pētījuši, ko dara šajā jomā Eiropas valstis. Katrā no tām ir valsts atbalsta forma dzīvojamā fonda attīstībai. Un ne tikai reģionos. Spilgtākais piemērs ir Austrija, kur galvaspilsētas Vīnes pašvaldība ir lielākais dzīvokļu īpašnieks valstī! Tieši Vīnes pašvaldība būvē daudzdzīvokļu ēkas, ko austrieši sauc par sociālajiem namiem, bet kas faktiski ir līdzīgi mūsu daudzstāvu īres namiem. Tur iedzīvotājiem tiek nodrošināta iespēja dzīvot par apmēram puscenu no tās, kāda ir vispār dzīvokļu tirgū tobrīd Vīnē. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Lasītājs - 14.Februāris, 2020 - 11:19

Par dzīvokļu problēmu Baika kungam taisnība. Viena lieta ir domāt par tiem kas vēlas atgriezties Latvijā. Bet ko darīt mūsu bērniem, kuri apguvuši labas Valmierai vajadzīgas specialitātes vēlas atgriezties šeit, dibināt ģimeni. Par bērnu "nolikšanu" Baika kungam gan vēl ir kur iespringt. Rindas uz pašvaldības bērnudārzu ir +/- 8 vietas. Protams ir vēl privātie bērnu dārzi, bet tie sniedz tikai auklēšanas pakalpojumus (nav izglītošana). Līdz ar to nevar saņemt pašvaldības atbalstu.

Pievienot komentāru